Jakob Fuglsang se je z etapno zmago prebil na skupno tretje mesto. Foto: EPA

Etapo je dobil Danec Jakob Fuglsang, drugi je bil Adam Yates, ki je zaostal 40 sekund, tretji pa Primož Roglič s 56 sekundami zaostanka. Fuglsang (Astana je drugi dan zapored slavila etapno zmago) je favoritom ušel 24 km pred ciljem, na koncu pa sta ga neuspešno lovila glavna kandidata za končno zmago Yates in Roglič.

Etapa je bila težka, finiš zahteven. Vse sem dal od sebe, hitreje ni šlo. Yates je bil danes premočen, ničesar si ne morem očitati.

Primož Roglič

Yates (Mitchelton-Scott) je medtem vztrajno lomil odpor Rogliča, ki ni deloval najbolj sveže, a mu je vedno uspelo priključiti, toda v zadnjem od treh krogov, okrog dva kilometra pred vrhom vzpona na Recanati (naklon je bil do 13,9-odstoten), Roglič Yatesu ni mogel več slediti.

Yates je v cilj prišel 16 sekund pred slovenskim kolesarjem, dobil je tudi dve bonusni sekundi več od Rogliča, tako da je prednost s sedmih povečal na 25 sekund.

"Etapa je bila težka, finiš zahteven. Vse sem dal od sebe, hitreje ni šlo. Yates je bil danes premočen, ničesar si ne morem očitati," je povedal Roglič.

Yates na zadnjem vzponu strl Rogliča

Na tretje mesto se je v skupnem seštevku prebil Fuglsang (+0:35), četrti je Tom Dumoulin (1:55).

V glavnini je skupaj z Vincenzem Nibalijem napadel tudi Jan Polanc, ki je nekaj časa vztrajal z Yatesom in Rogličem, a nato popustil.

V ponedeljek čaka kolesarje 195 kilometrov dolga etapa od Matelice do Jesija, nato pa veliki finale, dobrih 10 km dolg ravninski kronometer v San Benedettu, kjer bo poskušal Roglič izničiti 25 sekund zaostanka za Yatesom.

Bernal zmagovalec dirke Pariz-Nica

Na dirki Pariz-Nica je zadnjo, osmo etapo dobil Španec Ion Izagirre, skupne zmage pa se je veselil kolesar Skya Egan Bernal, ki je v končni razvrstitvi za 39 sekund ugnal Naira Quintano in za 63 sekund Michala Kwiatkowskega. 22-letni Bernal je po letu 1981 najmlajši zmagovalec te cenjene enotedenske dirke.

50 kilometrov pred ciljem je z napadom poskusil Quintana, ki je upal, da bo slekel rumeno majico Bernalu. Quintani ni uspelo, bil je sicer v virtualnem vodstvu, a je Sky z ekipnim delom Bernala pripeljal do srečnega konca.