Celjani so v Dobovi polčas dobili le za gol (17:16), nato pa na začetku drugega dela naredili delni izid 3:0, zaigrali bolj sproščeno in tekmo brez težav pripeljali do konca. Rok Ovniček in Igor Anić sta zadela po petkrat.

Celjani bodo končnico začeli s štirimi točkami prednosti pred zasledovalci. Foto: www.alesfevzer.com

Pivovarji imajo na vrhu lestvice štiri točke prednosti pred Gorenjem in Ribnico. Velenjčani so v gosteh porazili Sviš (33:25), pri čemer je Matic Verdinek dosegel devet golov. Ose so tako točkovno na drugem mestu ujele Ribnico, ki je po menjavi trenerja Siniše Markote z Damjanom Škaperjem remizirala z Jeruzalemom (28:28). V zadnjih treh minutah so zapravili kar pet golov prednosti.