Marcel Hirscher si je že pred časom zagotovil slalomski kristalni globus, vseeno pa preseneča, da je sezono sklenil z zanj slabim 14. mestom. Foto: Reuters

Clement Noel je na finalu svetovnega pokala v Andori slavil tretjo slalomsko zmago sezone, januarja je dobil klasična slaloma v Wengnu in Kitzbühelu, nato pa je njegova forma malce padla, a za slovo od zime se je najbolje znašel v spomladanskih razmerah. Mladi Francoz je bil razred zase v prvi vožnji, kjer je imel 84 stotink prednosti pred najbližjim zasledovalcem Danielom Yulom.

Clement Noel je slalomist, ki je med sezono najbolj napredoval. Lani je bil Francoz 18. slalomist sveta, po 2. mestu v Adelbodnu in treh zmagah pa je bil na koncu skupno drugi. Foto: Reuters

Noel z zmago do slalomskega srebra
V finalu je na močno soljeni progi, s čimer so andorski prireditelji skušali zaustaviti tajanje snega, najbolje smučal Manuel Feller, ki se je z 9. mesta povzpel na oder za zmagovalce. Še Yule je za Avstrijcem zaostal za več kot pol sekunde, a Noel je s pravim rodeom in bojem do zadnjih vrat obdržal 18 stotink prednosti pred Fellerjem, ki bo moral na prvo zmago v svetovnem pokalu počakati vsaj do naslednje zime.

21-letnik iz Val d'Isera se je z zmago prebil tudi do srebra v skupnem slalomskem seštevku, ki si ga je razdelil z Yulom. Že pred časom je bil mali kristalni globus oddan slalomskemu Marcelu Hirscherju, ki je v slalomu dominiral, a je zadnji slalom sezone končal le na 14. mestu.

Noel z zmago sklenil zimo 2018/19

Hadalin v finalu ni izkoristil pogojev
Edinemu slovenskemu predstavniku Štefanu Hadalinu se nastop ni posrečil, že v 1. vožnji je zaostal za tri sekunde in 17 stotink, v finalu pa ni izkoristil ugodne štartne številke (nastopil je kot četrti), pridobil zgolj eno mesto in s skupnim zaostankom 2,18 sekunde končal kot 19. ter ostal brez novih točk.

Kljub zadnji ničli je za 23-letnim Vrhničanom najboljša sezona v karieri, v kateri je prvič stopil na oder za zmagovalce v članski konkurenci. Na svetovnem prvenstvu v Areju je osvojil srebro v alpski kombinaciji, dosežek, ki ga je po prvenstvu dopolnil s tretjim mestom, prav tako v kombinaciji, v Banskem. Decembra v Saalbachu je z osmim mestom osvojil najboljši dosežek na klasičnih slalomih v svetovnem pokalu. Dolga sezona je pustila svoj davek, tako da je tudi sam že pred Kranjsko Goro tožil, da mu forma popušča.

Neureuther postavil smučke v kot
Posebna pozornost na zadnji smučarski tekmi je bila posvečena Nemcu Felixu Neureutherju, ki je sklenil s športno kariero. V 16 letih je zbral 13 zmag v svetovnem pokalu (11 slalomskih, 1 veleslalomsko in paralelno), skupno je 47-krat stopil na oder za zmagovalce. Na svetovnih prvenstvih je osvojil pet medalj, vse pa se je začelo s slalomskim zlatom na SP-ju 2005 v Bormiu.