Olimpija je dosegla šesto zmago v Ligi ABA. Odlično so metali za dve točki (26/36). Foto: www.alesfevzer.com

Šlo je za obračun ekip z vrha lestvice. Obe ekipi sta pred današnjim srečanjem doživeli le en poraz, zmaji so tako FMP-ju zadali drugi poraz.

Zmaji so vodili večino srečanja, največ za 10 točk, vztrajnim gostom se je uspelo večkrat vrniti v igro, a Olimpija je končnico odigrala zbrano in varovanci Slavena Rimca so se razveselili šeste zmage.

Zmaji so tekmo začeli dobro, povedli so z 8:2. Gostje so odgovorili z delnim izidom 0:7 in prevzeli so vodstvo (8:9). V nadaljevanju sta bili ekipi izenačeni. 1. četrtino so zmaji s trojko Jake Blažiča ob izteku časa dobili z 21:19.

V drugi četrtini je Olimpija izkoristila številne izgubljene žoge gostov, učinkovita je bila v napadu (met zmajev za 2 v prvem polčasu je 75-odstoten), po trojki Marka Simonovića je povedla za 8 točk (45:37), na odmor pa odšla s +6 (45:39).

Varovancem Rimca je odmor dobro del, saj so po vrnitvi nadaljevali z dobro predstavo. Po dveh minutah igre v tretji četrtini so prvič povedli z dvomestno prednostjo (51:41). Po dveh zaporednih trojkah Ryana Boatrighta (to so bile njegove prve točke iz igre) so zmaji v zadnjo četrtino vstopili z 10 točkami prednosti (73:63).

Gostje so hitro prepolovili zaostanek, 4. četrtino so namreč odprli z delnim izidom 0:6 (73:69). Po dveh minutah igre so zmaji le zadeli, za tri točke je bil natančen Codi Miller-McIntyre (76:69). Nato je tretjo trojko dal še Boatright in Olimpija je spet vodila za 10 (79:69).

A gostom se je vztrajnost obrestovala, saj so spet ujeli Olimpijo (81:77), kar je Rimca prisililo v minuto odmora. FMP se je približal na le dve točki zaostanka (83:81). Olimpija je niz gostov prekinila z mini-serijo 4:0 (87:81), a gostje so jih hitro spet ujeli (87:85). Ko je bilo videti, da je Olimpija zapravila še en napad, ko je Krušlin zgrešil za tri točke, je v napadu skočil Hopkins (89:85) in gostom je tako odvzel možnost napada za izenačenje. Ko je zadel še Miller-McIntyre, je Olimpija vodila za 6 (91:85). Tukaj nevarnosti ni bilo konec, saj je Marko Jeremić zadel za 3 (91:88). A razpoloženi Miller-McIntyre je zadel še enkrat in 34 sekund pred koncem so imeli zmaji 5 točk prednosti (93:88), kar je zadostovalo za novo zmago.