V dresu Olimpije je debitiral nekdanji veliki up Dinama Ante Ćorić, ki ga je v Ljubljano posodila Roma. Foto: www.alesfevzer.com

Po dveh zmagah so zmaji prvič v spomladanskem delu, odkar jih tudi vodi Goran Stanković, remizirali, vseeno pa so prednost pred večnim tekmecem Mariborom povišali na dve točki. Med tednom jih čaka v Stožicah dvoboj z Domžalami, v soboto pa je že na sporedu večni derbi. V Kidričevem, kjer so v prvem delu sezone klonili z 1:0, doma pa nato slavili s 3:0, so Ljubljančani imeli pobudo in premoč, bili nevarnejši, toda obramba Aluminija, ki je bil s točko seveda zadovoljnejši, je na čelu z Luko Janžekovičem opravila zelo dobro delo.

Olimpija iz Kidričeva le s točko

Zmaji so v prvem polčasu nekajkrat ogrozili domača vrata. Mihailo Perović in novinec Ante Ćorić, ki je takoj po prihodu k Olimpiji dobil mesto v začetni enajsterici, sta z diagonalnima streloma vsak z ene strani preizkusila Janžekovića, ki je obakrat uspešno odbil. Peroviću se je velika priložnost ponudila v 21. minuti, ko je preigraval v kazenskem prostoru, a je pravočasno njegov strel z bližine ustavil Emir Azemović. Gostitelji so v prvem delu predvsem prežali na protinapade, kjer je bil najdejavnejši David Flakus Bosilj, ki pa Žige Freliha resneje ni ogrozil.

Pogovori in analiza po tekmi Aluminij - Olimpija

V drugem polčasu pa je bilo najprej zelo vroče pred vrati Olimpije. Frelih in Uroš Korun sta bila v 65. minuti nepozorna. Flakus Bosilj je ustavil podajo Koruna, odbita žoga pa je prišla do Filipa Jauka, ki se je znašel v odličnem položaju, toda slabo odzval in streljal mimo vrat. Štiri minute pozneje je Flakus Bosilj spravil žogo za Frelihov hrbet, a je bil v prepovedanem položaju. Na drugi strani je bil najnevarnejši niz poskusov v 74. minuti, ko je Đorđe Ivanović poslal visoko žogo pred vrata, kjer je bil Perović v skoku sicer prenizek, Janžeković pa je odbil. Zatem je z volejem poskusil Eric Boakye, nato še Ćorić, obakrat pa je zadetek preprečil Azemović.

Nogomet - državno prvenstvo: Aluminij : Olimpija, 22. kolo, prenos iz Kidričevega

Domžale po preobratu do treh točk in četrtega mesta

Domžale prek Sežancev do četrtega mesta

Po preobratu so Domžalčani na domači zelenici osvojili tri točke, s katerimi so se na lestvici povzpeli na tretje mesto. Tabor Sežana je po desetem ligaškem porazu v tej sezoni zdaj osmi. Gostitelji so imeli pobudo že v prvem delu, toda nevarnejši so bili Kraševci, ki so v 42. minuti tudi povedli. Marko Krivičić je poslal dolgo in visoko žogo za hrbet domači obrambi, ki ji je pobegnil Dino Stančić. Nekoliko po desni strani je prišel sam pred Ajdina Mulalića in žogo spravil mimo domžalskega vratarja v mrežo.

Trener Domžal po zmagi nad Taborjem

15 minut po nadaljevanju je domača vrsta izenačila. Z dobrih 20 metrov je prosti strel mojstrsko izvedel Arnel Jakupović, ki je žogo natančno poslal v levi zgornji kot nemočnega Jana Koprivca. Gostujoči vratar se je kmalu zatem izkazal po poskusu Daria Kolobarića. V 77. minuti je v sežanskem dresu debitiral Mathias Pogba, brat zvezdnika Manchester Uniteda in francoske reprezentance Paula Pogbaja, a okrepitev v napadu Taboru ni prinesla želenega učinka, so pa še enkrat zadeli Domžalčani. V 89. minuti je kot izvedel Senijad Ibričić, med Markom Ristićem in Antoniom Azinovićem pa je najvišje skočil Damjan Vuklišević in z glavo domači zasedbi zagotovil tri točke.