Lovro Majer je kronal odlično igro Dinama v drugem polčasu. Foto: Reuters

Pred mesecem in pol sta se tekmeca razšla brez zadetkov na stadionu Maksimir. Nizozemci so bili takrat nevarnejši, a je blestel vratar Dominik Livaković, ki pa tokrat ni imel veliko dela. Petar Stojanović je vso tekmo sedel na klopi Zagrebčanov.

Bruno Petković je v sodnikovem dodatku prvega polčasa zanesljivo izvedel najstrožjo kazen. Foto: Reuters

Petković natančen z enajstih metrov
Prvi polčas ni navdušil, priložnosti ni bilo, potekal je taktičen boj na sredini igrišča. V sodnikovem dodatku je nato Orkun Kökcü v kazenskem prostoru podrl Lirima Kastratija. Z bele točke je Bruno Petković poslal vratarja Nicka Marsmana v napačno smer.

Majer unovčil podajo Ademija
V 53. minuti je zmago potrdil Lovro Majer, ki je s petih metrov zabil žogo pod prečko po sijajni akciji Arijana Ademija po desni strani. Feyenoord je bil nemočen in čaka ga težko delo v boju za drugo mesto naslednji četrtek v Celovcu.

"To je velika zmaga. Vseskozi smo nadzirali potek tekme. Nikoli ni lahko igrati v Rotterdamu, moji varovanci so se postavili zelo kompaktno. Prvo mesto v skupini je pomembno s športnega in finančnega vidika. Zelo sem ponosen, ker še vedno nismo prejeli gola v Evropski ligi," je žarel od zadovoljstva trener Zoran Mamić.

Dinamo tudi v Rotterdamu obdržal mrežo nedotaknjeno
Dario Vizinger je odločil v Moskvi. Wolfsberg potrebuje v naslednjem krogu le še točko proti Feyenoordu. Foto: Reuters

Evrogol Vizingerja v Moskvi
Wolfsberg je v Moskvi premagal CSKA z 1:0. Edini zadetek je dosegel Dario Vizinger v 22. minuti z izjemnim lobom s 25 metrov. Napadalec je v lanski sezoni popeljal Celjane do naslova prvaka.

Milan od 0:2 do 4:2
Pravi spektakel je potekal na San Siru, kjer je Milan ugnal Celtic s 4:2, potem ko je že po četrt ure zaostajal z 0:2.

Škoti so začeli sanjsko. V 7. minuti je vratar Milana Gianluigi Donnarumma le na kratko podal, Rade Krunić pa si je zelo slabo zaustavil žogo, Avstralec Tim Rogic mu jo je odvzel in jo z roba kazenskega prostora z levo nogo poslal v mrežo. Le sedem minut zatem je Francoz Odsonne Edouard izkoristil še eno napako obrambe Milana.

V 24. minuti je Hakan Calhanoglu znova dokazal, da je pravi specialist za proste strele. Žogo je z 22 metrov poslal mimo živega zidu v mrežo. Le dve minuti zatem je izenačil Samu Castillejo, s sedmih metrov je žogo poslal pod prečko.

Jens Petter Hauge in Brahim Diaz sta zrežirala zmago Milana. Foto: Reuters

Izjemna predstava Haugeja
Jens Petter Hauge je v 50. minuti poskrbel za preobrat s sijajno samostojno akcijo po levi strani. Milan je po kvalifikacijski tekmi za uvrstitev v Evropsko ligo kupil najboljšega igralca svojega tekmeca Bodo Glimta, in to je bil zadetek v polno. 21-letni Norvežan se je hitro dokazal na veliki sceni. Osem minut pred koncem je Hauge našel Brahima Diaza, ki je postavil končni izid.

Tudi Crvena zvezda izpolnila cilj
Crvena zvezda se je v skupini L s Hoffenheimom razšla brez zadetkov. V Beogradu je bilo malo priložnosti, saj je obema ekipama ustrezala delitev točk. Nemci so že imeli zagotovljeno napredovanje, rdeče-črni pa so pred zadnjim krogom prav tako v šestnajstini finala.

Simon Rožman se je razveselil prve točke v skupinskem delu. Rijeka je dvakrat povedla na stadionu Anoeta v San Sebastianu, a je Real Sociedad vseeno iztržil točko (2:2). Foto: Reuters

Braga z zmago v Atenah do napredovanja
V skupini G je AEK gostil Brago in izgubil z 2:4. Žiga Laci je sedel na klopi Grkov, ki so že predtem ostali brez možnosti za napredovanje. Zorja Lugansk je ugnala Leicester z 1:0, edini gol je v 84. minuti dosegel Alahjar Sajadmaneš. Angleži so si že zagotovili preboj med najboljših 32 ekip.

Pred zadnjim krogom je znanih že 18 potnikov v šestnajstino finala, naslednji četrtek bo še preostalih šest iz Evropske lige. Na žrebu bo tudi osem tretjeuvrščenih ekip iz skupinskega dela Lige prvakov.