Yogi Ferrell je bil najboljši strelec tekme s 25 točkami, petkrat je zadel izza črte. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Ljubljančani so šest tekem pred koncem rednega dela na zadnjem mestu v skupini A, za osmim mestom, ki še vodi v izločilne boje, pa zaostajajo tri zmage.

Yogi Ferrell je dosegel 25 točk, zadel je pet trojk in zbral sedem podaj, žal pa ni imel soigralca, ki bi v zadnjih minutah prevzel odgovornost. Josh Adams je zbral 15 točk, 13 jih je dodal Edo Murić, 12 pa Rok Radović.

Španci so se zbrali po slabem uvodu
Ljubljančani so odločno začeli srečanje in v tretji minuti je Edo Murić s trojko izkoristil zaspan začetek gostiteljev (0:7). Ferrell je povišal na 3:12 in trener Joventuta Carles Duran je moral vzeti prvo minuto odmora. Guillem Vives je z dvema trojkama hitro izenačil na 12:12. Po prvi četrtini so imeli zmaji dve točki naskoka (19:21).

V drugi četrtini je imel Joventut ves čas minimalno prednost. Marko Jeremić pa je s trojko ob pisku sirene znižal na 48:44.

Olimpija držala priključek tudi v tretji četrtini
Sredi tretje četrtine so zmaji povedli (55:56), vendar so nato gostitelji z delnim izidom 11:1 prevzeli nadzor. Nikakor se jim ni uspelo odlepiti in po 30 minutah so imeli le pet točk prednosti (70:65).

Josh Adams je prispeval 15 točk, a v končnici se ni izkazal. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Ferrell s tremi trojkami poskrbel za vodstvo zmajev
Devet minut pred koncem je Vives s trojko povišal na 76:67, a je bil dvakrat zapored izza črte natančen Ferrell. Olimpija je dobila zalet. Alen Omić je izenačil, Josh Adams pa poskrbel za vodstvo šest minut pred koncem (78:80). Izjemni Ferrell je zadel še tretjo trojko v zadnji četrtini, Omić pa je poskrbel za šest točk naskoka pet minut pred koncem (79:85).

Zmaji več kot štiri minute niso dosegli niti točke
Gostitelji so se zbrali po minuti odmora, predvsem v obrambi so zaigrali precej agresivnejše. Andres Feliz je s trojko izenačil na 85:85. Jurica Golemac se ni strinjal s sodniškimi odločitvami in prejel je tehnično napako. Olimpija štiri minute in 12 sekund ni dosegla niti točke. Simon Birgander in Ante Tomić sta prevladovala v raketi, minuto in 20 sekund pred koncem je Joventut povedel z 92:85. Ljubljančanom se ni več uspelo pobrati.

Ferrell: Ko povedeš za šest točk, moraš znati zaključiti tekmo
V zadnji četrtini smo se pet minut pred koncem oddaljili na šest točk razlike, in ko ti to uspe, moraš znati zaključiti tekmo. V končnici smo napravili nekaj osebnih napak, naši tekmeci so zadeli proste mete. Nam ni uspelo zadeti. Moramo dvigniti našo igro v obrambi,” je povedal Ferrell.

V naslednjem krogu 1. februarja v Stožice prihaja Umana Reyer iz Benetk.