Brazilski odbojkarji so dobili obračun za 1. mesto v skupini I in ZDA premagali s 3:0. Foto: EPA

Dvoboj v skupini I v Torinu ni imel prave teže. Američanom je bilo bolj kot zasesti prvo mesto v skupini pomembno, da namenijo počitek svojim najboljšim igralcem. Podobno so razmišljali tudi Brazilci, ki so nize dobili na 20, 18 in 19. Prvo ime tekme je bil Evandro, dosegel je 19 točk, tekmecev ni spravljal v obup le z napadalnimi akcijami, ampak tudi s servisi.

Pirova zmaga Italije
Na večerni tekmi sta se v skupini J pomerili Italija in Poljska. Gostitelji so imeli zgolj še teoretične možnosti, da si priigrajo mesto v polfinalu, a bi morali zmagati s 3:0 in skupno osvojiti 15 točk več od tekmecev. Sanj je bilo hitro konec, saj so Poljaki na prvi tehnični odmor odšli s prednostjo 4:8 in uvodni niz dobili na 14.

Ob koncu prvega niza so se tako branilci naslova že veselili uvrstitve v polfinale. Na koncu je Italija sicer zmagala s 3:2.