Prvi niz so gostje po 28 minutah dobili z 21:25, potem ko so sredi niza vodili z 10:15, pozneje pa dovolili znižanje na 21:23. Za zmago v drugem nizu so potrebovali 22 minut, bilo je 15:25. Domači so držali korak do 11:11. V tretjem nizu je po 27 minutah s 25:23 slavil ACH (začel ga je s 5:1), zadnjega pa so po vodstvu z 2:11 znova zanesljivo dobili Italijani (15:25), ki so potrdili prvo mesto v skupini E.

Ljubljančani, ki jih vodi trener Radovan Gačič, zasedajo drugo mesto in imajo še naprej lepe možnosti za uvrstitev v izločilne boje. V zadnjem krogu bodo čez dva tedna gostovali pri Ankari, pred katero imajo dve točki prednosti.

25 točk in 7 asov Herrere

Perugia ni ničesar prepustila naključju. Čeprav ni igrala z vsemi najboljšimi, je s pravim pristopom nadzorovala položaj in tekmecu ni dopustila pravih možnosti za presenečenje. Igrala je brez Wilfreda Leona, najboljši organizator igre na svetu Simone Giannelli pa je v vsakem nizu le za kratek čas vstopil v igro. Skupno je Perugia zbrala kar 13 asov, zelo dobro pa se je izogibala tudi ljubljanskemu bloku, ki je le redko ustavil njene napade.

V napadu je bil najbolj zaposlen kubanski korektor Jaime Jesus Herrera, ki je dosegel 25 točk in kar sedem asov. Pri domačih je bil s 15 točkami najučinkovitejši povratnik v ekipo, hrvaški sprejemalec Filip Šestan.

ACH Volley in Perugia sta se pomerila že v 1. krogu, tudi takrat dvomov o zmagovalcu ni bilo. Gostitelji so zmagali s 3:0, čeprav prav tako niso igrali z najmočnejšo postavo.

Člana Perugie sta še Kamil Semeniuk, ki je v drugem nizu z odličnimi servisi poskrbel za odločilno prednost, in Oleg Plotnicki, pa tudi slovenski reprezentančni podajalec Gregor Ropret.