Kobe Bryant se ni preveč naprezal, kljub temu pa je v 24 minutah dosegel 18 točk. Takole je z zabijanjem zaključil eno izmed akcij. Foto: Reuters
Chris Bosh in Sofoklis Schortsanitis
Chris Bosh je bil skupaj s Kobejem Bryantom z 18 točkami najučinkovitejši pri Američanih. V obrambi je uspešno zaustavljal Sofoklisa Schortsanitisa. Foto: Reuters
Pau Gasol in Dirk Nowitzki
Prva zvezdnika reprezentanc Pau Gasol in Dirk Nowitzki sta se takole borila za žogo. Foto: Reuters
Američani so se iz Saitame marsikaj naučili
Španci brez težav proti Nemcem
Zaključek košarkarske tekme Litva - Rusija

Na drugih zanimivejših obračunih je Španija z 72:59 premagala Nemčijo, Litva pa je s 86:79 ugnala Ruse. Branilci naslova Argentinci niso imeli težav s Hrvati (77:53).

Zmagovalec odločen v drugi četrtini
Po ekshibicijskih zmagah proti Kitajski in Angoli so imeli Američani prvo resnejšo preizkušnjo. Prvi favoriti za naslov so že ob polčasu vodili za 19. Grki so držali priključek le v prvi četrtini, ko so do polovice celo vodili, v drugi pa je začel zvezdniški stroj mleti. Z dobro obrambo, atraktivnimi zabijanji in protinapadi, iz katerih so dosegli 14 točk, so drugo četrtino dobili z 31:16. V nadaljevanju so tudi z "rezervisti" zlahka držali prednost in s pol moči prišli do tretje visoke zmage. Pri Američanih sta bila najučinkovitejša Kobe Bryant in Chris Bosh s po 18 točkami, Dwyane Wade jih je dosegel 17, LeBron James pa 16. Pri Grkih je največ točk dosegel Theodoros Papaloukas (15).

Španci ušli z delnim izidom 17:0
Svetovni prvaki Španci si z Nemci niso privoščili še ene infarktne končnice (Kitajsko so v drugem krogu premagali šele po podaljšku) in tekmo odločili z delnim nizom 17:0 med 20. in 22. minuto. Povedli so s 50:36, ekipa Dirka Bauermanna pa se na manj kot devet točk ni približala.

Litovci ostajajo neporaženi
V dvoboju držav, ki sta nekoč "stanovali pod skupno streho", je Litva v samem zaključku strla odpor evropskih prvakov Rusov. Litovci so vodili večino srečanja, vendar so Rusi pet minut pred koncem izenačili na 75. Nato je zadel Ramunas Šiškauskas (16), izza črte še Jonas Maciulis, delni izid 7:0 pa je s prostima metoma zaključil prvi strelec Litovcev Rimantas Kaukenas (20). Pri Rusih sta izstopala John Holden (25) in Andrej Kirilenko (17).

Hrvati nemočni
Na drugem derbiju skupine A so Argentinci zadali prvi poraz Hrvatom (77:53). Gavči so že v prvi četrtini povedli z 21:13, ob polčasu pa vodili s +18 (40:22).