Avstrija je v Atenah osvojila dve zlati medalji, eno po zaslugi Kate Allen, ki se je nato posvetila Ironman triatlonu. Foto: EPA
Žolnirjeva odletela v Peking

Avstralka, ki je na prejšnjih olimpijskih igrah nastopala za Avstrijo, je le nekaj metrov pred ciljem prehitela Loretto Harrop. Tekma je bil še en dokaz, kako razburljiv je ta šport, ki zahteva res popolnega športnika. Olimpijski triatlon je sestavljen iz 1.500 metrov plavanja, 40 km kolesarjenja in 10 km teka.

Na zadnjem svetovnem prvenstvu v Kanadi sta prvaka postala Britanka Helen Tucker in Španec Javier Gomez, kot ponavadi pa pred Pekingom za glavne favorite štejejo Avstralce in Novozelandce. Favoriti v moški konkurenci so Avstralca Brad Kahlefeldt in Courtney Atkinson, olimpijski in svetovni podprvak Novozelandec Bevan Docherty ter njegova rojaka Kris Gemmell in Shane Reed.

3. S. Riederer ŠVI

Branilec olimpijskega naslova, Novozelandec Hamish Carter, ne bo branil naslova, bo pa na štartu zmagovalec iz Sydneyja, Kanadčan Simon Whitfield.

Pri ženskah ima največ možnosti trikratna svetovna prvakinja, Avstralko Emmo Snowsill. V ožji krog favoritinj sodita tudi Erin Densham in Emma Moffatt.