Bodo črnogorski vaterpolisti svoji državi priborili prvo medaljo na olimpijskih igrah? Foto: Reuters
Dramatična končnica vaterpola Črna gora - Hrvaška

Derbi med Črno goro in Hrvaško je dobila prva s 7:6. Črnogorci so vodili vso tekmo. Že na začetku so ušli na 3:0, Hrvati pa so imeli najlepšo priložnost za izenačenje pet minut pred koncem, ko jim je veselje preprečila vratnica. Kazen je prišla hitro, saj je iz protinapada za 7:5 zadel Vladimir Gojković.

Tri minute in pol pred koncem je Hrvaška znižala na 6:7, nato pa njenim vaterpolistom ni več uspelo premagati črnogorskega vratarja. Evropski prvaki so imeli predtem priložnost, da bi se izognili dramatični končnici, a so z igralcem več nastreljali "le" prečko.

Moštvi sta se srečali že tretjič v zadnjih dveh mesecih, saj sta se dvakrat pomerili na evropskem prvenstvu v Malagi. V predtekmovanju so slavili Hrvati s 7:6, v polfinalu pa je bilo 9:7 za Črno goro.

V drugem četrtfinalu je bila Srbija z 9:5 boljša od Španije. Srbi so si odločilno prednost priigrali v drugi četrtini, ki so jo dobili s 5:1.