Madžari so najuspešnejša vaterpolska država v zgodovini olimpijskih iger. Foto: EPA
Ameriška senzacija v vaterpolu

V drugem polfinalu so Američani gladko z 10:5 ugnali Srbijo in bodo v finalu igrali prvič po letu 1988, ko jih je v Seulu premagala Jugoslavija. Američani so bili edinkrat olimpijski prvaki pred 104 leti.

Madžarskih 6:1
Prvi polfinalni obračun so bolje začeli evropski prvaki Črnogorci, ki so bili do polčasa vseskozi v prednosti. Sredi druge četrtine so vodili celo s 6:3. Sledil je popoln preobrat. Madžari, osemkratni olimpijski prvaki, so naredili delni izid 6:1 in pred zadnjo četrtino povedli 9:7. Črna Gora je kljub zapravljeni petmetrovki uspela izenačiti, vendar so Madžari prek Tamasa Kasasa povedli že v naslednjem napadu. Minuto pred koncem je dvoboj odločil Daniel Varga.

Srbi konkurenčni le do polčasa
Srbija je držala korak z Američani do začetka tretje četrtine. Takrat so ZDA prvič povedle za tri gole (7:4) in praktićno odločile tekmo. Srbi so znižali na 7:5, nakar so Američani odgovorili s tremi goli v slabih dveh minutah.