Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Športi - Arhiv

Britanska štafeta na 4 x 100 m zaradi dopinga ostala brez kolajne iz Tokia

Atletika Britanska štafeta na 4 x 100 m zaradi dopinga ostala brez kolajne iz Tokia

18.2.2022

Moška štafeta Velike Britanije v teku na 4 x 100 m, ki je na poletnih olimpijskih igrah v Tokiu osvojila srebrno odličje, je zaradi pozitivnega dopinškega testa Chijinduja Ujaha ostala brez odličja.

V Parizu brez karateja; prvenec breakdancea

OI 2024 V Parizu brez karateja; prvenec breakdancea

14.8.2021

Športni direktor Mednarodnega olimpijskega komiteja (MOK) Kit McConnell je v intervjuju za francosko tiskovno agencijo AFP potrdil, da ni nobene možnosti, da bi bil karate v Parizu del olimpijske družine.

Za Janjo Garnbret v Slovenj Gradcu pripravili tudi vodni slavolok

Zlata olimpijka Za Janjo Garnbret v Slovenj Gradcu pripravili tudi vodni slavolok

11.8.2021

Po ponedeljkovem sprejemu na Brniku in torkovem v Ljubljani so Janjo Garnbret navdušeni navijači pozdravili še na Glavnem trgu v Slovenj Gradcu.

Slovenija v samem vrhu olimpijskih prvakov na število prebivalcev

Lestvica Slovenija v samem vrhu olimpijskih prvakov na število prebivalcev

10.8.2021

Slovenski športniki so v Tokiu osvojili tri zlate medalje, kar jih pri razmerju glede na število prebivalcev uvršča na visoko četrto mesto. Več olimpijskih prvakov na število prebivalcev imajo le Bermudi, Bahami in Nova Zelandija.

Zlata Janja Garnbret: To je bil moj edini cilj zadnjih dveh let

Športno plezanje Zlata Janja Garnbret: To je bil moj edini cilj zadnjih dveh let

9.8.2021

Janja Garnbret, ki je v petek v Tokiu postala prva olimpijska prvakinja v športnem plezanju, se je nekaj po 22.00 vrnila v Slovenijo. Na Letališču Jožeta Pučnika jo je pričakalo od 50 do 100 navijačev.

Marko Milić "Naredili bomo vse, da bo Dončić še naprej s prijatelji kartal in užival na igrišču"

9.8.2021

Z novo pogodbo, ki jo bo Luka Dončić podpisal v Ligi NBA, bo zavarovanje za njegovo igranje za reprezentanco krepko večje od trenutnega, ki je že zdaj velik zalogaj za KZS. Toda Marko Milić obljublja, da bodo storili vse, da s tem ne bo težav.

Turbulentno popotovanje od pravljice v Carigradu do presežka v Tokiu

Košarka Turbulentno popotovanje od pravljice v Carigradu do presežka v Tokiu

9.8.2021

Slovenski košarkarji so navdušili že z zmago na kvalifikacijskem turnirju pred mesecem dni in uvrstitvijo na olimpijske igre, preboj v polfinalne in boj z najboljšimi reprezentancami za medalje je bil svojevrsten presežek.

Boleč konec hegemonije: Rusinje po 20 letih spustile žezlo

Objokane ritmičarke Boleč konec hegemonije: Rusinje po 20 letih spustile žezlo

9.8.2021

Arino in Dino Averino je čakala rutinska naloga ‒ premagati konkurenco in se vpisati v zgodovino kot prvi sestri dvojčici, ki bi osvojili zlato in srebrno olimpijsko medaljo. A ju je v finalu mnogoboja šokirala pripadnica izraelske vojske Linoy Ashram.

Posebne igre ukrepov in slovenskih uspehov

Športi Posebne igre ukrepov in slovenskih uspehov

9.8.2021

Nad igre 32. olimpijade je padel zastor. Športni festival v Tokiu so zaznamovali ukrepi in omejitve zaradi pandemije covida-19, slovenski športniki pa so se na Japonskem izkazali s kar petimi medaljami.

Tako posebnega ga ne dela izjemen talent, ampak odnos do košarke

Kevin Durant Tako posebnega ga ne dela izjemen talent, ampak odnos do košarke

8.8.2021

Četrtič zapored in skupno že 16. so košarkarji ZDA postali olimpijski prvaki. Tretjič v nizu s prvim strelcem reprezentance izjemnim Kevinom Durantom.

Navijači na brniškem letališču pričakali slovenske košarkarje

Košarka Navijači na brniškem letališču pričakali slovenske košarkarje

8.8.2021

Slovenski košarkarji so se dan po tekmi za bronasto medaljo na olimpijskih igrah že vrnili iz Tokia. Na letališču jih je pozdravilo nekaj sto navijačev.

Hči Brucea Springsteena debi na olimpijskih igrah zapečatila s srebrom

Uspešen krst Hči Brucea Springsteena debi na olimpijskih igrah zapečatila s srebrom

8.8.2021

Jessica, hči rokerske legende Brucea Springsteena, je z Lauro Kraut in McLainom Wardom v ekipnem delu tekmovanja v preskakovanju ovir s konjem osvojila srebrno olimpijsko medaljo. Za tekmovanje je imela velike upe, na dosežek pa je ponosna tudi družina.

Dončić v idealni peterki olimpijskega turnirja

Košarka Dončić v idealni peterki olimpijskega turnirja

8.8.2021

Mednarodna košarkarska zveza je izbrala najboljšo peterko olimpijskega turnirja v Tokiu, kjer je po pričakovanju tudi Luka Dončić. Slovenskemu zvezdniku družbo delajo Ricky Rubio, Patty Mills, Rudy Gobert in MVP Kevin Durant.

Hvala, Tokio, dober dan, Pariz!

Olimpijski plamen je ugasnil Hvala, Tokio, dober dan, Pariz!

8.8.2021

Olimpijske igre v Tokiu so končane. "Nekateri so pred začetkom govorili o igrah duhov. Mi smo videli ravno nasprotno. Športniki so dali tem igram dušo," je zbor športnikov na Japonskem ocenil predsednik MOK-a Thomas Bach.

Srbi z zbranim zaključkom ubranili naslov

Zadnji finale Srbi z zbranim zaključkom ubranili naslov

8.8.2021

Vaterpolisti Srbije so v zadnji odločitvi olimpijskih iger z navdihnjeno igro v zadnji četrtini premagali največje presenečenje iger Grčijo s 13:10 in s tem ubranili naslov iz Ria.

Dončić: Naš naslednji cilj je evropsko prvenstvo, kjer želimo biti prvi

Košarka Dončić: Naš naslednji cilj je evropsko prvenstvo, kjer želimo biti prvi

8.8.2021

Da je igra slovenske reprezentance navduševala v Tokiu, ima zasluge predvsem izjemni Luka Dončić, ki je odlično odigral svoj prvi olimpijski turnir, saj je bil statistično najboljši posameznik košarkarskih obračunov pod petimi krogi.

Francija rokometna velesila: zlate tudi dame

Maščevanje za Rio Francija rokometna velesila: zlate tudi dame

8.8.2021

Ženska francoska rokometna reprezentanca je v ponovitvi iger iz Ria zanesljivo premagala Rusijo s 30:25 in se veseli prvega naslova olimpijskih prvakinj. Norveška se je v boju za bron poigrala s Švedsko in slavila s 36:19.

Zadnje posamično zlato Uzbeku Jalolovu, novemu kralju boksa

Zadnji dan Tokia Zadnje posamično zlato Uzbeku Jalolovu, novemu kralju boksa

8.8.2021

Zadnja posamična odločitev Tokia 2020 je bil finalni obračun v kraljevski boksarski kategoriji - super težki nad 91 kg. Prvi nosilec Bakhodir Jalolov iz Uzbekistana je s 5:0 gladko dobil obračun z Američanom Richardom Torrezom.

Američanke s sedmim zaporednim naslovom potrdile veliko prevlado

Košarka Američanke s sedmim zaporednim naslovom potrdile veliko prevlado

8.8.2021

Košarkarice ZDA so v finalu olimpijskih iger v Tokiu premagale Japonsko z 90:75. To je bil že deveti naslov olimpijskih prvakinj za Američanke, ki so se veselile sedmič zapored.

ZDA tudi z Lukom Slabetom do prvega zlata

Odbojka ZDA tudi z Lukom Slabetom do prvega zlata

8.8.2021

Ameriške odbojkarice so v finalu olimpijskega turnirja prepričljivo premagale Brazilke s 3:0 in s tem sploh prvič osvojile zlato olimpijsko medaljo. Srbija je z istim izidom premagala Južno Korejo in si priborila bron.