Antonio Delamea Mlinar se je takole veselil prvega zadetka z navijači Green Dragonsi. Olimpija je igrala v svojih tretjih dresih v pretežno črni barvi, ki imajo na sprednji strani tudi logotip navijaške skupine. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so bili v prvem polčasu odločnejši in napadalnejši ter so povedli v 37. minuti. Po prostem strelu kapetana Timija Maxa Elšnika z desne strani na bolj oddaljeno vratnico je v kazenskem prostoru z glavo z diagonalnim strelom zadel Antonio Delamea Mlinar.

Nekaj minut prej je mariborsko mrežo atraktivno zatresel že Mustafa Nukić, a je bil zadetek pod prečko po ogledu videoposnetka zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Že na začetku tekme je po predložku Michaela Pavlovića z leve strani Djalo Aldair z glavo streljal za malo mimo leve vratnice Ažbeta Juga. Nogometaš, ki je pred sezono prišel iz Tabora, je v nadaljevanju poskusil še s strelom z roba kazenskega prostora z levico, toda žoga je zletela mimo zgornjega kota vrat.

Maribor je bil v napadalni tretjini premalo konkreten in v prvem polčasu ni niti enkrat streljal proti vratom Nejca Vidmarja. Statistika prvega polčasa: streli 6:0, v okvir vrat 2:0, posest žoge 47:53 odstotkov.

Elšnik sodeloval pri vseh treh golih

Trener vijoličastih Simon Rožman je na začetku drugega polčasa namesto Nina Žuglja na zelenico poslal Rudija Požega Vancaša. Ta je že v 47. minuti pripravil priložnost Marku Alvirju, hrvaški napadalec je streljal malo mimo vrat.

Olimpija je to kaznovala pet minut pozneje, ko je po akciji Elšnika z desne strani podal Aldair, gola za vodstvo z 2:0 pa se je veselil še en novinec v zmajevem gnezdu Almedin Ziljkić. Za 25-letnega nogometaša iz Bosne in Hercegovine (pretekli dve leti je igral za Borac iz Banjaluke) je bil to prvenec v slovenski prvi ligi. Štiri minute zatem je bilo že 3:0, po Elšnikovem strelu iz kota je Juga z glavo še enkrat matiral Delamea Mlinar.

V 67. minuti je zaostanek Maribora z 11-metrovke znižal Blaž Vrhovec po prekršku nad Požegom Vancašem. Do konca tekme je imel najlepšo priložnost Jan Repas, a je v 87. minuti z desne strani meril mimo vrat in ostalo je pri 3:1.

Še končna statistika: streli 12:7, v okvir vrat 5:2, koti 3:2, posest žoge 50:50 odstotkov.

To je bil 49. prvenstveni večni derbi od sezone 2009/10, v kateri se je "nova Olimpija" prebila v prvo ligo. Maribor ima 19 zmag, Olimpija devet, na 21 tekmah pa sta se ekipi razšli brez zmagovalca.

Prva točka Sežancev ob Kamniški Bistrici

Na prvi nedeljski tekmi so se Domžale in CB24 Tabor Sežana razšli z 1:1. Vratar gostov Jan Koprivec je v 96. minuti ubranil 11-metrovko Arnelu Jakupoviću in Kraševci so se na sedmi tekmi veselili sploh prve točke na stadionu ob Kamniški Bistrici.

Čeprav je domači trener Dejan Djuranović dvoboj začel z dodobra spremenjeno postavo, saj je nekaterim ključnim igralcem namenil počitek pred četrtkovo tekmo 3. kroga kvalifikacij Konferenčne lige proti Rosenborgu, obenem pa zaradi kartonov ni smel igrati Senijad Ibričić, je ta tudi po zaslugi izvrstnih obramb Ajdina Mulalića zdržala pritisk gostov v prvem polčasu. V drugem delu pa so bile Domžale z nekaterimi osvežitvami nevarnejši tekmec.

Sežanci so povedli že v 5. minuti. Fahd Ndzengue je z desne strani podal v osrčje kazenskega prostora, tam pa je Dino Stančič brez težav dosegel svoj tretji zadetek sezone. Sledilo je še nekaj lepih priložnosti Kraševcev, med drugim je v 7. minuti Mulalić toliko spremenil smer žogi po Stančičevem strelu, da je ta zadela vratnico.

Po 20 minutah so domači vzpostavili ravnotežje in tudi sami prevzeli pobudo. V 34. minuti je sledilo izenačenje, ko je Marko Martinović poslal ostro podajo proti vratom z leve strani, tam pa je žogo zgrešil Slobodan Vuk, tako da je ta presenetila Koprivca za 1:1.

Prav Martinović je imel izjemno priložnost tudi v 49. minuti, ko je bil sam pred vratarjem Tabora, a je bil ta uspešnejši. V nadaljevanju je dvakrat zapretil rezervist Jakupović, prevlada Domžal pa se je nadaljevala vse do konca tekme, ko je Kevin Grobry zakrivil 11-metrovko s prekrškom nad Svenom Šoštaričem Karićem, a je imel zadnjo besedo Koprivec.