Najboljši strelec Lige IceHL Leclerc je zbral že 32 točk (10 golov in 22 podaj). Foto: www.alesfevzer.com

Po sobotnem porazu proti Dornbirnu z 1:3 v Tivoliju je bil trener Mitja Šivic precej potrt. Zavedal se je, da njegovi izbranci težko igrajo proti izrazito obrambni postavitvi tekmecev. KAC ni postavil "bunkerja" v sejemski dvorani in to je bila voda na mlin Ljubljančanov. Še vedno so manjkali Aleš Mušič, Miha Logar, Tine Klofutar, Joona Erving in Paavo Hölsa.

Udaren start zmajev
Začetek je bil za Ljubljančane odličen. Že takoj so prevzeli pobudo, prvi je domačega vratarja Sebastiana Dahma preizkusil Gregor Koblar, potem še Leclerc. Izid se je spremenil ob prvi številčni prednosti zmajev v osmi minuti, ko je po strelu Aljoše Crnoviča z modre črte pred vrati plošček v mrežo preusmeril Blaž Tomaževič. Podobno akcijo so gostje izpeljali še v 11. minuti, znova ob igralcu več, v vlogah podajalca in strelca pa sta bila tokrat Nik Simšič in Tadej Čimžar.

Vallant znižal takoj na začetku druge tretjine
Nadaljevanje je sprva prineslo pritisk Celovčanov in hitro tudi znižanje, ko je v 22. minuti z močnim strelom Usa premagal Thomas Vallant. Sledilo je še nekaj minut napadov domačih, a Us ni več klonil, po polovici tretjine pa so pobudo znova prevzeli gostje.

Čimžar je poskušal prvi, sledil je poskus povratnika po poškodbi Anžeta Ropreta, pa najboljšega strelca lige Leclerca, a je vse te poskuse Sebastian Dahm ustavil. Prav tako pa tudi strel osamljenega Simšiča, ki ga je s podajo izza vrat našel Leclerc, toda tudi zmagovalec tega dvoboja v 35. minuti je bil domači vratar.

Izkušeni Koch izenačil na 2:2
V zadnjem delu so domači krenili na vse ali nič. Čeprav tudi gostje niso bili brez priložnosti, pa je KAC z zadetkom Thomasa Kocha iz bližine v 48. minuti izenačil. Sledila sta še nevarna poskusa Tičarja in Davida Maierja, za Ljubljančane pa bi lahko za vodstvo poskrbel Ropret v 52. minuti, ko je Dahm ostal brez palice, toda plošček ni šel v mrežo.

Najboljši strelec lige Leclerc mož odločitve
Odločitev je padla v 57. minuti. Po slabi menjavi domačih je prvi strelec lige Leclerc ostal sam pred Dahmom in rutinirano zadel za 2:3. Sijajno ga je z dolgo podajo zaposlil Aleksandar Magovac. Francoz je zbral že 32 točk in je na vrhu lestvice strelcev. Celovčanom nato ni pomagala niti igra brez vratarja v zadnji minuti. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 34:26.

Šivic: Zmaga v Celovcu je vedno velik dosežek
"Mislim, da smo si zaslužili zmago. Z igralcem več in z igralcem manj smo bili boljši. Držali smo se sistema. Igrali smo enostavno. Zmaga v Celovcu je vedno velik dosežek. Zelo sem zadovoljen," je povedal Šivic.

V petek ob 19.45 v Tivoli prihaja Innsbruck, ki je v tej sezoni dobil oba obračuna z zmaji.