Biatlonec Trojer do zlata na Ofemu

V sprintu na razdalji 7,5 km je Pavel Trojer za več kot 20 sekund ugnal najbližjega zasledovalca Poljaka Jakuba Potonieca, tretji je bil Francoz Judicael Perrillat Bottonet.

Odličen uspeh slovenske reprezentance je v Forni Avoltriju s četrtim mestom dopolnil Aljaž Omejc, ki je zaostal 40,3 sekunde. Na 30. mestu je končal Ruj Grošelj Simič, dve mesti za njim pa Martin Jensko.

"Zelo sem vesel. Proga ni bila niti pretežka niti prelahka. Tudi konkurenca ni bila slaba. Tekel sem v redu, en strel sem zgrešil, ampak nič zato. Vseeno sem zelo zadovoljen s tekmo," je v cilju dejal Trojer.

To je druga medalja za Slovenijo na letošnjem zimskem Ofemu. V ponedeljek je bila Nika Prevc zlata na posamični tekmi smučarskih skakalk na normalni skakalnici v Planici.