Pedri je odločil srečanje med Barcelono in Getafejem. Med drugim je prvič v karieri mrežo zatresel na dveh zaporednih tekmah, potem ko je v finalu španskega superpokala, na el clasicu proti Realu iz Madrida (1:3) v Riadu, zadel tretji gol svoje ekipe. Foto: Reuters
Takole je Pedri po dobre pol ure igre sprožil proti vratom Davida Sorie in dosegel edini zadetek na tekmi. Foto: Reuters

Katalonci so na Camp Nouu slavili minimalno zmago, potem ko je edini zadetek na tekmi dosegel Pedri. Ta je zadel iz bližine iz prve, potem ko je z leve strani v 35. minuti žogo pred vrata poslal Raphinha.

Getafe je bil za silo nevaren zgolj v prvem polčasu, v nadaljevanju si gostje niso priigrali kakšne izrazitejše priložnosti. Barcelona brez Roberta Lewandowskega ni navdušila, a je dosegla 14. zmago v sezoni, še najbolj pa navdušuje podatek, da je spet ohranila svojo mrežo nedotaknjeno.

V letošnjem prvenstvu je prejela zgolj 6 zadetkov, po 17 odigranih tekmah pa ima na svojem računu že 44 točk, kar je najboljši izkupiček po sezoni 2017/18, ko je po 17 krogih zbrala 45 točk in tedaj tudi postala španski prvak. Se zgodovina lahko ponovi?

Toni Kroos in Karim Benzema, krvnika Athletica iz Bilbaa. Foto: Reuters

Na to vprašanje bo med drugim v nadaljevanju sezone odgovoril njen največji tekmec, madridski Real, ki je z 2:0 slavil v Bilbau. Kraljevi klub se je v uvodnih minutah obračuna v Baskiji znašel pod velikim pritiskom. Gostitelji so si ustvarili več polpriložnosti, nato pa je njihov nalet presekal Karim Benzema.

Dobitnik zlate žoge je navdušil s krasnim polvolejem iz obrata, s katerim je premagal nemočnega vratarja Unaia Simona. Diagonalni strel je končal v mali mrežici, 25-letni reprezentančni vratar Španije ni imel niti najmanjših možnosti.

V nadaljevanju je bil Inaki Williams prepričan, da je z zadetkom v 78. minuti izid izenačil, a je bil njegov zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Gostitelji so iskali izenačenje, vse dvome o zmagovalcu pa je v 90. minuti s strelom z razdalje v spodnji desni kot razblinil Toni Kroos.