Florida je še eno zmago oddaljena od napredovanja. Foto: AP

Junak tekme na Floridi je bil Carter Verhaeghe, ki je bil udeležen pri vseh zadetkih. Dosegel je dva gola in prispeval tri podaje. Washington je po 24 minutah vodil s 3:0, a so gostitelji zaostanek izničili do 35. minute. Do zmage so prišli v zadnji tretjini.

Rangersi so se izognili izpadu proti Pittsburghu in znižali zaostanek v seriji na 2:3. Tretjine so se končala enako kot na tekmi na Floridi - 0:1, 3:2, 2:0. Odločilni gol in svojega prvega v končnicah je slabe tri minute pred koncem zadel Filip Chytil za vodstvo Rangers s 4:3, preden je tik pred koncem Ryan Lindgren poslal plošček v prazno mrežo.

Calgary je zmago nad Dallasom dosegel v zadnji tretjini, v kateri so se med strelce vpisali Mikael Backlund, Andrew Mangiapane in Trevor Lewis. Kanadčani za napredovanje potrebujejo še eno zmago. Vratarja Calgaryja Jacoba Markstroma (20 obramb) je premagal le Jason Robertson, ki je zadel prvi gol na tekmi v drugi tretjini.