Ben Simmons je zelo dobro pokrival Dončića, ki je izgubil kar sedem žog. Foto: Reuters

Kristaps Porzingis je izpustil še tretjo tekmo zaporedoma zaradi bolečin v hrbtu. Vse glasnejše so govorice, da bo Latvijec zapustil Dallas še pred koncem prestopnega roka. Do 25. marca je ostalo še nekaj časa, a morda je Porzingis že odigral zadnjo tekmo za Maverickse.

Dončić v prvi četrtini ni zadel meta iz igre, obramba gostiteljev se je osredotočila na zvezdnika Dallasa, ki je zadel tri trojke, a izgubil kar sedem žog. Tudi Josh Richardson je zgrešil vse štiri mete izza črte. Boban Marjanović je bil v začetni peterki, zgrešil je kar osem metov (3/11), tudi Willie Cauley Stein in Dwight Powell sta v drugem polčasu zgrešila zabijanje. Koncentracija pri košarkarjih Dallasa ni bila prava.

Pod košem so Sixersi prevladovali. Center Joel Embiid je bil najboljši strelec tekme s 23 točkami, čeprav je zgrešil kar 15 metov iz igre (5/20), zadel je 11 prostih metov. Tudi Dwight Howard, ki je oktobra postal prvak z LA Lakersi, je bil neustavljiv. S 14 točkami in 8 skoki se je izkazal. Sixersi so dobili skok s 50:39.

Dončić šele v 15. minuti prvič zadel iz igre
Embiid in Danny Green sta v uvodnih dveh akcijah Sixersov zadela izza črte. Nobeni ekipi se ni uspelo odlepiti in po 12 minutah so imeli gostitelji točko naskoka (23:22). Dončić je v prvi četrtini vse tri točke dosegel s prostih metov.

Ljubljančan je prvi koš iz igre dosegel šele po dveh minutah in pol v drugi četrtini. Dallasu je uspelo držati priključek do sredine drugega dela igre, ko je Boban Marjanović s polaganjem in dodatnim prostim metom znižal na 38:35.

Joel Embiid je izsilil številne osebne napake s prodori pod obroč. Foto: Reuters

Sixersi sijajno končali prvi polčas
Sixersi so nato precej bolj zavzeto odigrali v obrambi in Dallas tri minute in pol ni dosegel niti točke. Philadelphia je z delnim izidom 14:0 povedla z 52:35 po zabijanju Embiida. Dončić je šest desetink pred koncem prvega polčasa zadel trojko z osmih metrov po koraku nazaj.

Mavericksi so odšli na odmor s precejšnjim zaostankom (59:43). Embiid je bil najboljši strelec prvega dela s 16 točkami, Seth Curry pa je zadel vse tri mete za tri točke. Dončić je zbral 11 točk.

Dallas se je nevarno približal, a nato popolnoma popustil
Drugi polčas so Mavericksi odprli precej bolje. Maxi Kleber in Dončić sta zadela izza črte in prednost Philadelphie se je stopila. Luka je končno ujel pravi ritem v napadu. Ko je zadel trojko po koraku nazaj, se je tudi nasmejal. Po štirih minutah nadaljevanja je Dallas znižal na 64:56. Tretjo četrtino so Sixersi končali z delnim izidom 17:6, čeprav je Tobias Harris prejel močan udarec v desno koleno in se ni več vrnil. Rezevista Shake Milton in Mike Scott sta se razigrala. Po 36 minutah je bil Dallas v izgubljenem položaju (86:68).

V zadnji četrtini Dončić počival
Dončić je zapustil parket minuto in 21 sekund pred koncem tretje četrtine in ni se več vrnil. Sredi zadnje četrtine so Sixersi z delnim izidom 8:0 povišali na 102:76, Howard je imel pravi šov v raketi, kjer ni imel pravega tekmeca. Zadnjih šest minut so odigrali rezervisti in prednost gostiteljev se je znižala predvsem po zaslugi Treyja Burka, ki bi si zaslužil večjo minutažo.

"Komaj čakam, da mi trener pove, koga moram pokrivati. Potrebujem te izzive," je bil zadovoljen Simmons.

V soboto sledi težko gostovanje v Brooklynu
Pred krajšim premorom v Ligi NBA bo Dallas gostoval še v soboto v Brooklynu in v ponedeljek v Orlandu, v sredo pa bo gostil Oklahomo.

Bradley Beal je blestel tudi v Denverju. Washington se je močno dvignil in ujel je priključek k mestom, ki vodijo v končnico na Vthodu. Foto: Reuters

Wizardsi presenetili tudi v Denverju
Denver je izgubil proti Washingtonu s 110:112 v napeti končnici. Nuggetsi so imeli priložnost za zmago, vendar je Facundo Campazzo zgrešil trojko ob pisku sirene. Vlatko Čančar je tokrat dobil priložnost že sredi prve četrtine. Na parketu je bil deset minut in prispeval tri točke. V drugem polčasu ni več igral, saj je bilo srečanje zelo izenačeno in so bil na koncu v igri vsi zvezdniki.

Najboljši strelec lige Bradley Beal je nasul 33 točk, Russell Westbrook pa je dosegel že deveti trojni dvojček sezone in 155. v karieri (16 tročk, 10 skokov in 10 podaj). Wizardsi so dobili kar šest izmed zadnjih sedmih tekem.

Derrick Rose je poživil igro Knicksov po prihodu iz Detroita. Foto: Reuters

Knicksi navdušili, Kingsi v prostem padu
New York je ugnal Sacramento s 140:121 in ima že 16 zmag. 2.000 navijačev v Madison Square Gardnu je bilo navdušenih. Immanuel Quickley in Julis Randle sta prejela celo vzklike "MVP". Ključen je bil uvod v zadnjo četrtino, ko so Knicksi pobegnili z delnim izidom 20:7. Kingsi so v prostem padu, izgubili so kar devet tekem zapored in njihova suša v končnici se bo podaljšala. Nobena ekipa v ligi NBA ne čaka na nastop med najboljšo osmerico tako dolgo časa, Sacramento je zadnjič igral v končnici aprila 2006.

Visok poraz Clippersov
Za presenečenje večera je poskrbel Memphis, ki je povozil LA Clipperse s 122:94. Kawhi Leonard je prispeval 17 točk, Paul George pa jih je dodal le 13, iz igre je metal 3/12. Zadnjo četrtino so Grizliji dobili s 3:19. Tyus Jones je z 20 točkami postavil rekord kariere.

Tekme 25. februarja:
PHILADELPHIA – DALLAS
111:97 (23:22, 36:21, 27:25, 25:29)
Embiid 23 (5/20 iz igre, prosti meti 11/12) in 9 skokov, Simmons in Se. Curry (3/3 za tri) po 15, Howard 14 (6/7 iz igre) in 8 skokov, Milton 10, Korkmaz 9, Harris, Green in Scott po 6, Joe 3, Bradley in Maxey po 2; Dončić 19 (6/13 iz igre, 3/6 za tri, prosti meti 4/6), 4 podaje in 3 skoki v 29 minutah, Richardson 13, Hardaway 12, Brunson 11, Burke 9, Marjanović 7 in 12 skokov, Finney Smith, Kleber in Powell po 6, Johnson in Iwundu po 3, Cauley Stein 2.

BROOKLYN – ORLANDO 129:92
Irving 27 (11/18 iz igre) in 9 podaj, Harden 20 (5/10 za tri), 9 skokov in 7 podaj, Shamet 19 (5/9 za tri), Harris (4/6 za tri) in Brown po 14; Vučević 28 (12/23 iz igre) in 12 skokov, Ennis 15.

NEW YORK – SACRAMENTO 140:121
Quickley 25, Burks 24 (5/8 za tri), Randle 21 in 14 skokov, Rose 18 (7/11 iz igre, 2/2 za tri); Fox 29 (9/18 iz igre) in 11 podaj, Barnes 22, Bagley 19.

MEMPHIS – LA CLIPPERS 122:94
Jones 20, Brooks 19, Valančiunas (15 skokov) in Morant po 16; Leonard 17, Ibaka in George (3/12 iz igre) po 13.

DENVER – WASHINGTON 110:112
Murray 34 (12/23 iz igre, 6/11 za tri), Jokić 24 (9/18 iz igre), 11 skokov in 7 podaj, Porter 18 in 10 skokov ... Čančar 3 (1/1 iz igre, prosti meti 1/1) in 1 podaja v 10 minutah; Beal 33 (10/19 iz igre), Hačimura 20, Westbrook 16, 10 skokov in 10 podaj, Neto 15.

MILWAUKEE – NEW ORLEANS 129:125
G. Antetokounmpo 38 (14/27 iz igre) in 10 skokov, Middleton 31 (14/24 iz igre), DiVincenzo 24; Williamson 34 (15/26 iz igre), Ingram 23, Ball 20 (6/10 za tri), Bledsoe 16.