Nina Bizjak bo nastopila v nedeljskem polfinalu. Foto: Nina Jelenc

Proga sicer pusti kar velik vtis, tako kot druge olimpijske proge, a pravzaprav postavitev ni tako zelo težka. Je pa zahtevna voda, ki ti lahko povzroči veliko težav. Procedura pa je enaka kot na mladinskih prvenstvih in prvenstvih mlajših članov, a če to odmisliš, si sam s sabo in dirkaš normalno.

Nina Bizjak
Jure Lenarčič
Jure Lenarčič tudi v drugo na brzicah olimpijske proge v Lee Valleyju ni bil dovolj hiter. Foto: Nina Jelenc

Juretu Lenarčiču se tudi v drugo ni uspelo prebiti med najboljših deset, kolikor jih je napredovalo v nedeljski polfinale. Bizjakova je z uspehom kariere v članski konkurenci v drugi vožnji s petim, zadnjim mestom, ki je še vodilo v polfinale, napredovala med najboljših 20, ki se bodo v nedeljo merile za preboj v finale.

V prvi vožnji je bila prepočasna, se vmes tudi prevrnila, a vseeno s 17. časom za najboljšimi ni zaostala preveč. V finale se je neposredno uvrstilo najboljših 15, še pet jih je priložnost iskalo popoldne. Popravni izpit je Bizjakova opravila brezhibno - čeprav jo je na zadnjih protitočnih vratih odneslo nekoliko prenizko, je bila na koncu dovolj hitra za najboljše.

Takoj pod mostom naredila veliko napako
"V prvi vožnji sem naredila eno veliko napako takoj pod mostom, zvrnila sem se, izgubila nekaj časa, nato pa drugi del proge odpeljala dobro. Glede na to, kako malo treninga sem opravila na tej progi, saj sem se na prvenstvo kvalificirala šele pred dvema tednoma, sem zadovoljna s tem, kar sem pokazala," je po kvalifikacijah dejala Bizjakova. Bremena velike tekme kljub premiernemu nastopu na članskem svetovnem prvenstvu 20-letna Bizjakova ni čutila. "Proga sicer pusti kar velik vtis, tako kot druge olimpijske proge, a pravzaprav postavitev ni tako zelo težka. Je pa zahtevna voda, ki ti lahko povzroči veliko težav. Procedura pa je enaka kot na mladinskih prvenstvih in prvenstvih mlajših članov, a če to odmisliš, si sam s sabo in dirkaš normalno," je povedala Primorka.

Lenarčič ni bil dovolj hiter
Kanuist Lenarčič tudi v drugo na brzicah olimpijske proge v Lee Valleyju ni bil dovolj hiter. V prvi vožnji je bil 23., v polfinale je neposredno vodilo prvih 20 mest, v drugi vožnji pa je zasedel 12. mesto, medtem ko je v polfinale iz druge vožnje vodilo prvih deset mest. Tega je Lenarčič zgrešil zgolj za 29 stotink sekunde. Čeprav je vozil brez dotikov vrat, njegovi vožnji nista bili dovolj hitri za napredovanje med najboljših 30, ki se bodo v nedeljo merili v polfinalu. Tja se je že dopoldne uspelo uvrstiti Luki Božiču s tretjim in Benjaminu Savšku s petim časom.

V petek čakajo kvalifikacije še kajakaše Petra Kauzerja, Simona Brusa in Janoša Peterlina, v sredo pa so si polfinalne nastope priveslali kajakašici Eva Terčelj in Urša Kragelj ter člana dvojca Božič in Sašo Taljat.