Italijani so bili hitrejši od Britancev in Grkov. Foto: EPA
Otylia Jedrzejczak
Otylia Jedrzejczak se je po hudi prometni nesreči letos uspešno vrnila v bazen. Foto: EPA
Oleg Lisogor in Alessandro Terrin
Oleg Lisogor in Alessandro Terrin sta stopila na najvišjo stopničko na 50 metrov prsno. Foto: Reuters
Arkadij Vjačanin
Arkadij Vjačanin je tekmece prehitel za več kot sekundo. Foto: EPA

Rus, ki je slavil že na pol krajši razdalji, je uro ustavil pri 1:55,44 in za točno devet desetink izboljšal čas Nemca Helgeja Meeuwsa z junijskega mitinga v Berlinu. Slednji je bil šele peti.

Massimiliano Rosolino, David Berbotto, Nicola Cassio in Filippo Magnini so Italiji priplavali že četrti zaporedni naslov. S 7:09,60 so bili sekundo in 26 stotink hitrejši od italijanske štafete na svetovnem prvenstvu pred petimi leti.

Poljakinja Otylia Jedrzejczak je bila prvič na velikih tekmovanjih najhitrejša na 200 metrov prosto. Olimpijska zmagovalka in svetovna prvakinja na 200 metrov delfin je za sabo pustila Nemko Anniko Liebs, ki je v četrtek v štafeti plavala bolje od svetovnega rekorda, in Francozinjo Laure Manaudou, ki je v Budimpešti že osvojila tri zlate kolajne.

Na 50 metrov prsno, kjer se je Matjaž Markič še drugič zapored okitil z bronom, sta si zmago razdelila Ukrajinec Oleg Lisogor in Italijan Alessandro Terrin. Ukrajinec Andrej Serdinov je ubranil naslov na 100 metrov delfin, Nemka Janine Pietsch pa je bronu s 100 metrov hrbtno dodala že zlato na pol krajši razdalji.