Slovenija je imela med deseterico finalistk tri predstavnice, kar se še ni zgodilo. Najboljša je bila Eva Terčelj, nosilka slovenske zastave ob odprtju olimpijskih iger. Foto: TV SLO, zajem zaslona

Kar tri slovenske kajakašice so se uvrstile v finalno vožnjo. Ajda Novak (prvič je tekmovala v finalu tekme svetovnega pokala) je osvojila 5. mesto, Urša Kragelj pa je bila šesta.

Eva Terčelj četrta v generalki pred OI

Med kajakaši se je od Slovencev v finale s 3. časom prebil Peter Kauzer in osvojil osmo mesto. Ob prihodu v cilj se je ob njegovem imenu izpisala kazen 50 kazenskih sekund, a videosodniki so nemudoma začeli pregledovanje posnetka njegove vožnje in ugotovili, da napake za pribitek 50 kazenskih sekund pri 11. vratih ni bilo, tako da je ostalo pri dveh dodatnih sekundah in napaki na 14. vratih.

V nedeljo bosta v polfinalu kanuistov nastopila Benjamin Savšek, ki je v kvalifikacijah postavil najboljši čas, in Luka Božič. Polfinale se začne ob 9. uri, finale pa ob 11.30. Prenos po 11.25 na TV SLO 2.