Springboks, reprezentanca Južne Afrike, je v četrtfinalu SP-ja odpravila Japonsko, v polfinalu Wales, v finalu pa še Anglijo. Foto: Reuters

Ob polčasu je bilo 12:6. Makazole Mapimpi je v 66. minuti ob svojem šestem zadetku na letošnjem prvenstvu prednost povišal na 23:12. To je bil prvi zadetek na tekmi, saj sta prej reprezentanci točke dosegali le s kazenskimi streli, pri Južnoafričanih je blestel Handre Pollard.

V 74. minuti je bilo angleških upov konec. Cheslin Colbe, ki zaradi poškodbe v polfinalu ni igral, je po izjemni samostojni akciji dosegel tretji zadetek na Japonskem, njegov "try" pa je pomenil prednost 30:12.

Najboljši igralec finala je bil Duane Vermeulen.

Južna Afrika je tretjič igrala v finalu SP-ja in tretjič zmagala. S tremi naslovi svetovnega prvaka (1995, 2007, 2019) se je izenačila z najuspešnejšo reprezentanco svetovnih prvenstev Novo Zelandijo.

Kolisi dvignil pokal za naslov prvaka

Zmaga za celoten narod!
"Imeli smo veliko težav, toda v domovini so nas podpirali. Zelo smo jim hvaležni. V naši državi imamo ogromno težav, toda imamo odlično moštvo. Prihajamo iz različnih okolij, različnih ras, toda družil nas je skupni cilj, in dosegli smo ga. To smo storili za Južno Afriko
" je povedal kapetan Južne Afrike Siya Kolisi.

Angleži so bili po sijajni polfinalni predstavi ‒ ustavili so Novo Zelandijo ‒ tokrat nemočni, vse jim je šlo narobe, že v tretji minuti je moral zaradi poškodbe glave z igrišča Kyle Sinckler.