Je Tom Brady odigral zadnjo tekmo za Patse? Foto: Reuters

Patrioti so sinonim za konstantnost in igranje v končnicah, zadnja tri leta so namreč sodelovali na Super Bowlu, zadnjih devet let so bili vedno prosti v prvem krogu končnice, a vsega je enkrat konec. New England je sezono začel z 8-0, a na drugih osmih tekmah dosegel le še štiri zmage. Superveteran Tom Brady celo sezono ni imel niti približno solidnih lovilcev, pa tudi sam je igral zelo skromno.

Derrick Henry je bil neustavljiv. Foto: Reuters

Henry vlekel voz zmagovalcev
Arhitekt zmage Titansov je bil tekač Derrick Henry, ki je s 34 teki pridelal 182 jardov. Titansi so za primerjavo po zraku pridelali le 72 jardov. Polčas so dobili z minimalno prednostjo 14:13, ta izid je veljal skoraj celotni drugi del, dokler ni (nekdanji igralec New Englanda) Logan Ryan devet sekund pred koncem prestregel podajo Bradyju in postavil izid tekme.

Brady ne ve, kaj ga čaka
42-letnemu Bradyju se s koncem sezone izteče pogodba z New Englandom, a le redki verjamejo, da bo ostal v Bostonu, čeprav si sam to srčno želi: "Rad imam ta klub. Težko bi se poslovil od tega športa, preveč imam rad to igro, a v tem trenutku res ne vem, kaj me čaka."

Ka'imi Fairbairn je v podaljšku zadel prosti strel, dolg 28 jardov. Foto: Reuters

Houston zmagal po zaostanku z 0:16
Dramatična je bila tudi druga tekma v konferenci AFC, v kateri je Houston v podaljšku premagal Buffalo z 22:19. Začetek tekme je šel popolnoma po željah Buffala, ki je dosegel vseh 13 točk v prvem polčasu, na začetku drugega pa s prostim strelom povedel s 16:8.

Zmaga v podaljšku
Anemični domači napad se je v tisti točki prebudil, Deshaun Watson je po tleh dosegel zadetek in bil sam uspešen v akciji za dve točki, štiri minute pred koncem pa podal Carlosu Hydu za prvo vodstvo z 19:16. Buffalo se je pet sekund pred iztekom s prostim strelom izvlekel v podaljšek. V tem je vsaka ekipa zapravila prvi napad, Houston pa je v drugem zadel prosti strel.