Justin Tucker z žogo, ki je postavila rekord. Foto: AP

Prejšnji rekord je znašal 64 jardov, tako razdaljo je leta 2013 premagal Matt Prater (na tekmi Denver − Tennessee).

Nezgrešljiv v zadnji minuti tekme
"Bolj kot prosti strel se mi je zdelo izvajanje začetnega udarca. Vzel sem si malce več zaleta, bolj kot za natančnost je šlo za moč udarca, na srečo je šla žoga med vratnici," se je smejalo Justinu Tuckerju. Žoga je zadela prečko in se od nje skotalila naprej v gol. Tucker je 16. izvajal prosti strel v zadnji minuti tekme in bil še 16. natančen! Zanimivo, svoj prejšnji osebni rekord (61 jardov) je zadel na istem stadionu pred osmimi leti.

Jamal Agnew je s slalomom poskrbel za vrhunec v Jacksonvillu, ki pa je na koncu ostal brez zmage. Foto: Reuters

Arizona ostaja neporažena
Zanimivo, Prater (ki zdaj igra za Arizono) je ravno v tem krogu skušal porušiti svoj rekord, tik ob koncu polčasa je namreč na tekmi Arizona − Jacksonville izvajal prosti strel, dolg 68 jardov. Žoga ni zadela cilja, popolnoma ob koncu končne cone jo je ujel Jamal Agnew, pretekel 109 jardov in Jacksonville popeljal v vodstvo s 13:7. Cardinalsi so se v drugem polčasu pobrali in suvereno slavili z 31:19, s čimer so ostali le še ena od štirih neporaženih ekip.

Ramsi ugnali aktualne prvake
V tej skupini so tudi LA Ramsi, ki so v enem od derbijev kroga premagali prvake Tampo Bay s 34:24. Matthew Stafford je vrgel 343 jardov in štiri podaje za zadetek. Na drugi strani je Tom Brady metal kar 55-krat (dokončal je 41 podaj za en zadetek in 432 jardov).

Dallas slavi drugo zmago v sezoni. Foto: Reuters

Gladka zmaga Dallasa
V ponedeljkovi tekmi je Dallas pometel z divizijskim rivalom Philadelphio kar z 41:21. Dak Prescott je vrgel tri podaje za zadetek (skupaj 238 jardov), po tleh je bil suveren Ezekiel Elliott (95 jardov, 2 zadetka), svoje pa je opravila obramba, ki je nasprotnemu podajalcu Jalenu Hurtsu prestregla dve podaji.