Z zadnjima regatama jadralcev v razredu laser so se v Izmirju dan pred zaprtjem iger končali slovenski nastopi na univerzijadi.

Univerzijada je za slovensko zastopstvo tako rekoč končana, v soboto bodo nastopili le še jadralci, v nedeljo pa bodo športniki študentje že doma.

Atleta v finalu razočarala

Univerzijada 2005 Atleta v finalu razočarala

18.8.2005

Aleti so nastope na univerzijadi sklenili s finaloma. Boštjan Fridrih (7,48 m) je bil 6. v daljini, Sonja Roman (4:18,71) pa 9. na 1.500 m.

Še en slovenski finale v Izmirju

Univerzijada 2005 Še en slovenski finale v Izmirju

17.8.2005

Svetovne igre športnikov študentov se bližajo koncu in vse manj je tudi slovenskih nastopov. V sredo se je najbolj izkazal atlet Boštjan Fridrih.

Romanova v finalu na 1.500 metrov

Univerzijada 2005 Romanova v finalu na 1.500 metrov

16.8.2005

Atletinja Sonja Roman je na univerzijadi v polfinalnem teku na 1.500 metrov osvojila drugo mesto v svoji skupini in se uvrstila v finale.

Petkovšek za las ob medaljo

Univerzijada 2005 Petkovšek za las ob medaljo

15.8.2005

Slovenski telovadec Mitja Petkovšek je na univerzijadi v turškem Izmirju osvojil četrto mesto na bradlji. Zmagal je Takehiro Kašima.

Vročina velik nasprotnik

Univerzijada 2005 Vročina velik nasprotnik

14.8.2005

Slovenci na univerzijadi v nedeljo niso imeli upov na kolajne, vse bo drugače v ponedeljek, ko bosta nastopila M. Petkovšek in B. Medvešek.

Petkovšek suvereno v finale

Univerzijada 2005 Petkovšek suvereno v finale

13.8.2005

Mitja Petkovšek je na univerzijadi v Izmirju nastopil v kvalifikacijah na bradlji. Z oceno 9,475 se mu je uspelo prebiti med finaliste.

Medvešek zlat na 200 m hrbtno

Univerzijada 2005 Medvešek zlat na 200 m hrbtno

12.8.2005

Blaž Medvešek je z odličnim izidom 1:58,91 na univerzijadi v Izmirju osvojil zlato medaljo v paradni disciplini 200 metrov hrbtno.

Košarkarice še drugič poražene

Univerzijada 2005 Košarkarice še drugič poražene

11.8.2005

Slovenske košarkarice so na univerzijadi po nesrečnem porazu proti Avstraliji izgubile še drugo tekmo s Turčijo s 53:45.

Univerzijada: Poraz košarkaric

Univerzijada 2005 Univerzijada: Poraz košarkaric

10.8.2005

Za uvod v 23. poletno univerzijado so Slovenke na košarkarskem turnirju po podaljšku izgubile proti Avstraliji z 80:78 (68:68).