Trener Trima Uroš Zorman je bil lahko zelo zadovoljen s predstavo svojih izbrancev. Foto: www.alesfevzer.com

Najboljši ekipi lanskega prvenstva sta se pomerili že v uvodu nove klubske sezone. Derbi je bil po pričakovanju izenačen, odločile so ga malenkosti, zmagovalec pa ni bil znan do zadnjih sekund tekme. Aktualni prvaki iz Velenja so imeli nekaj sekund pred koncem priložnost, da bi iz Dolenjske odnesli točko, toda je niso izkoristili in so tako kot lani dvorano v Trebnjem zapustili sklonjenih glav.

Poraz prvakov iz Velenja v Trebnjem

Začetek je pripadel gostiteljem, ki so prišli do dveh golov prednosti, to prednost bi lahko še povišali, a z igralcem več niso odigrali najbolje. To so gostje znali kaznovati, vratar Emir Taletovič je z golom poskrbel, da so Velenjčani pri rezultatu 6:7 prvič povedli, malo pozneje imeli tudi tri gole prednosti, ob odmoru pa je bilo 14:14.

Vratar Ristanović preprečil izenačenje v zadnjem napadu
Izenačen boj se je nadaljeval v drugem delu, v katerem sta ekipi zaigrali precej bolje v obrambi. Pred zadnjimi desetimi minutami so si tri gole prednosti priigrali gostitelji, toda to ni bilo dovolj za mirno končnico. Gostje so izenačili na 22:22, tako da so bile zadnje minute dramatične. Gašper Horvat je domačo ekipo povedel v vodstvo s 25:23, Ibrahim Haseljić je ekspresno znižal, v zadnji minuti pa je sledila serija napak na obeh straneh.

Prvaki so imeli zadnji protinapad na tekmi, njihov najboljši strelec na tekmi Tilen Sokolič se je z levega krila znašel iz oči v oči z vratarjem Radivojem Ristanovićem, a je Črnogorec dobil medsebojni dvoboj in postal junak tekme.