Dominantnejši prvi polčas je Milwaukee uprizoril le še proti Orlandu, ko je 22. novembra ob odmoru vodil s 77:36, kar je bil nov klubski rekord Bucksov. Foto: AP

Milwaukee (27-17) je na krilih Giannisa Antetokounmpa v tej sezoni zelo uspešne košarkarje Golden Stata (30-11) strl že v prvem polčasu. S sijajno predstavo tako v napadu kot v obrambi je ekipa že po prvih 24 minutah vodila s 77:38, nato pa prednost zanesljivo ohranila v drugem delu dvoboja.

Ob vrnitvi trenerja pokazali popoln prvi polčas

Antetokounmpu je v nekaj manj kot 30 minutah na parketu uspel tretji trojni dvojček v sezoni, ustavil se je pri 30 točkah, 12 skokih in 11 podajah, vpisal pa je še tri blokade. S 23 točkami se je izkazal tudi Kris Middleton, 20 pa jih je dodal Bobby Portis. Pri gostih je manjkal predvsem učinek Stephena Curryja (iz igre 4/11). Dosegel je 12 točk, najboljši strelec Golden Stata, ki ostaja drugi v zahodni konferenci, pa je bil Andrew Wiggins s 16.

Milwaukee je moral zadnjih nekaj tekem odigrati brez trenerja Mika Budenholzerja na klopi, saj je ta zbolel za covidom-19. Proti Bojevnikom pa se je vrnil in ekipo med drugim vodil do drugega največjega vodstva po prvem polčasu v zgodovini franšize.

Četrti poraz Bojevnikov na zadnjih petih tekmah

"Ves čas smo bili osredotočeni na nalogo. Ko enkrat od samega začetka igramo na pravih obratih v obrambi, se vedno predstavimo v najboljši luči. Ekipe, kot so bojevniki s Curryjem, Thompsonom in drugimi, iz nas izvlečejo le tisto najboljše," je po tekmi dejal Budenholzer. Začeli smo res obupno, potem pa je šlo na obeh straneh parketa le še navzdol," je bil na drugi strani kratek Curry. Golden State je dolgo vodil na Zahodu in celotni Ligi NBA, a po četrtem porazu na zadnjih petih tekmah je zdaj vrh lestvic prepustil Phoenixu.

Grizliji z 11. zaporedno zmago izenačili klubski rekord

Najbolj vroča ekipa Lige NBA ostaja Memphis (30-14). Grizliji so dosegli 11. zaporedno zmago, s čimer so izenačili klubski rekord. Tokrat so doma s 116:108 ugnali Minnesota Timberwolves (20-22). To jim je uspelo po preobratu v drugem polčasu, ključna pa je bila tretja četrtina, ki so jo dobili za 13 točk.

Pet igralcev Memphisa je doseglo dvomestno število točk, največ, 21, pa Desmond Bane. Pri domačih so bili Anthony Edwards (30 točk), D'Angelo Russell (29) in Karl-Anthony Towns (25) zelo učinkoviti, a to ni bilo dovolj proti uravnoteženi ekipi Grizlijev, ki se je učvrstila na tretjem mestu Zahodne konference.

Košarkarji Memphisa bodo naslednji tekmec slovenskega asa Luke Dončića in Dallas Mavericks že v noči na soboto, tekma se bo začela ob 4. uri po slovenskem času.