Nogometaši Mallorce se veselijo presenetljivega vodstva v 13. minuti. Foto: Reuters

Trener kraljevega kluba Carlo Ancelotti je imel kar nekaj težav s sestavo začetne enajsterice v Palmi de Mallorci, njegovo ekipo so namreč zdesetkale številne poškodbe, tik pred začetkom obračuna je bil prisiljen v vrata namesto Thibauta Courtoisa postaviti rezervnega vratarja Andreja Lunina.

Marco Asensio je zapravil 11-metrovko. Foto: Reuters

Ta je moral v prvem polčasu, v katerem je igro zaradi prekrškov na obeh straneh glavni sodnik Alejandro Hernandez ves čas prekinjal, po žogo v svojo mrežo v 13. minuti, ko ga je premagal soigralec Nacho Fernandez.

Domači bočni napadalec Dani Rodriguez je izkoristil slabo pokrivanje Danija Ceballosa in Eduarda Camavinge na levi strani in pred vrata poslal predložek, tam pa je napadalec Vedat Muriqi izsilil avtogol Nacha. Po njegovi podaji z glavo se je žoga odbila od 33-letnega branilca in končala v mreži.

Real Madrid v prvem polčasu ni pokazal veliko, pravzaprav ni sprožil niti enkrat v okvir vrat, izdatno se je poznala odsotnost Karima Benzemaja, ki je v prejšnjem krogu proti Valencii zaradi poškodbe zelenico zapustil po uri igre.

V nadaljevanju se je Madridčanom le nasmehnila sreča, po slabi uri igre je bila v njihovo korist dosojena 11-metrovka, potem ko je vratar Predrag Rajković v kazenskem prostoru spotaknil Vinicusa Juniorja. A 27-letni srbski vratar se je za napako hitro odkupil, nekaj trenutkov pozneje je ubranil strel z bele točke Marcu Asensiu.

Do konca srečanja so se gostitelji bolj ali manj le branili, Madridčani pa z brezzobimi napadi niso bili pretirano uspešni. Majorčani so tako Real Madrid v prvenstvu premagali prvič po 19. oktobru 2019, ko so na stadionu Son Moix prav tako slavili z 1:0.

Kapetan Barcelone Jordi Alba se veseli zadetka s podajalcem Franckom Kessiejem. Foto: Reuters
Takole je Raphinha v 79. minuti zadel za 3:0. 26-letni Brazilec je trenutno v odlični formi. Na začetku meseca je bil na obračunu v Sevilli proti Real Betisu igralec tekme, eden najvidnejših posameznikov na zelenici je bil tudi tokrat proti Betisovemu mestnemu tekmecu Sevilli. Foto: Reuters

Alba in Gavi junaka Barcelone
Nogometaši Barcelone so v večernih urah gostili Sevillo, zavedajoč se, da se z zmago lahko od večnega tekmeca iz prestolnice odlepijo še za dodatne tri točke. V prvem polčasu so ves čas oblegali vrata vratarja Yassina Bounouja - Bona, a kakšnih zrelejših priložnosti si jim ni uspelo pripraviti. Na tribunah Camp Noua je završalo šele po slabi uri igre, ko je žogo v mrežo vendarle poslal Jordi Alba. Akcijo za zadetek sta lepo izpeljala Raphinha in Franck Kessie, Alba pa je z leve strani lepo premagal maroškega vratarja, ki je blestel na SP-ju v Katarju. Žoga se je v mrežo odbila od bolj oddaljene vratnice. Vodstvo so Katalonci podvojili v 71. minuti z zelo preprosto akcijo. Raphinha je žogo kot na pladnju dostavil Gaviju, ki iz bližine ni imel težkega dela. Novo odlično predstavo v katalonskem dresu je nato z zadetkom v 79. minuti proslavil še Raphinha, ki je po lepi kapetanovi podaji zlahka zabil za 3:0. Zmaga je bila pospravljena v žep.