Dominic Calvert-Lewin je z
Dominic Calvert-Lewin je z "nebeškim skokom" takole izenačil na 2:2. 23-letni napadalec je šele četrti igralec, ki je zadel na uvodnih petih tekmah sezone Premier lige. Foto: EPA

Srečanje pred praznimi tribunami Goodison Parka so bolje začeli gostje, saj so povedli že v 3. minuti. Andrew Robertson je po levi strani lepo prodrl v kazenski prostor, nato pa podal v sredino, kjer je Sadio Mane "s prve" poslal žogo od prečke v mrežo.

Pozdrav Moja Salaha in Carla Ancelottija po koncu tekme. Foto: EPA

Karamele so izenačile v 19. minuti. Iz kota je podal James Rodriguez, Michael Keane pa je žogo z glavo poslal za hrbet vratarja Liverpoola Adriana, ki je bil blizu obrambi.

Pickford z grobim štartom poškodoval van Dijka
To je bil tudi izid prvega polčasa, iz katerega velja omeniti še grob štart vratarja Evertona Jordana Pickforda na nizozemskega branilca Virgila van Dijka. Pickford je z nogama trčil v koleno van Dijka, za kar bi moral dobiti rdeči karton, a je sodnik že pred tem označil nedovoljen položaj. Van Dijk je moral tako s poškodovanim kolenom že v 11. minuti z igrišča.

Oster štart Jordana Pickforda na Virgila van Dijka. Foto: EPA

Calvert-Lewin "odgovoril" Salahu
V drugem polčasu je Liverpool povedel v 72. minuti, ko je Mo Salah z diagonalnim polvisokim strelom približno meter znotraj kazenskega prostora matiral Pickforda. A domači se niso predali – v 81. minuti je Dominic Calvert-Lewin po podaji z leve strani visoko skočil in z glavo ukanil Adriana.

Razveljavljen gol Hendersona zaradi ofsajda Maneja
V 92. minuti je Jordan Henderson še tretjič ukanil Pickforda, a je bil zadetek razveljavljen, saj je VAR pokazal, da je bil podajalec pri zadetku Maneja "za milimeter" v nedovoljenem položaju. Tako je ostalo pri delitvi točk. Končna statistika: posest žoge 58:42, streli v okvir vrat 8:5 – oboje za Liverpool.

Raheem Sterling v objemu soigralcev po zmagovitem zadetku na stadionu Etihad v Manchestru. Foto: Reuters

Sterling mož odločitve v Manchestru
V drugem derbiju dneva je Manchester City z 1:0 strl Arsenal. Sinjemodri so topničarje ugnali že sedmič zapored. Odločitev je padla v 23. minuti, ko je akcijo začel Sergio Agüero, po strelu Phila Fodna je vratar Arsenala Bernd Leno žogo odbil, a je prišla do Raheema Sterlinga, ki jo je poslal v mrežo. Goste je prejeti gol prebudil, do odhoda na odmor so imeli dve lepi priložnosti, Bukayo Saka in Pierre-Emerick Aubameyang sta sama prišla pred vratarja Edersona Moraesa, vendar je Brazilec obakrat odlično reagiral.