Celjani so dosegli tretjo zmago v državnem prvenstvu. Po zmagoslavju nad Dobovo in Izolo so dve točki osvojili v vselej vroči Škofji Loki, kjer so pred kratkim praznih rok ostali njihovi največji tekmeci iz Velenja.

Celjani niso dovolili presenečenja v Škofji Loki

Izbranci gostujočega trenerja Tomaža Ocvirka so postopoma lomili odpor Škofjeločanov, dokončno pa so ga zlomili v drugi polovici tekme in na koncu zanesljivo slavili.

Pri Celjanih, ki bodo konec tega tedna nastopili v Barceloni v elitni skupni Ligi prvakov, je bil na današnjem dvoboju najučinkovitejši David Razgor s šestimi goli, v domači ekipi je en zadetek več dosegel Aleksander Atanasov.

Maribor spravil na kolena Gorenje
V sobotnih tekmah je Maribor v derbiju s 25:22 porazil Gorenje, ki je tako izgubilo že drugič. Potem ko so domači vodili večji del tekme, je Aleks Kavčič v 40. minuti tekmo postavil v uvodno izhodišče (16:16), v 53. minuti pa je David Miklavčič Velenjčane popeljal v vodstvo z 21:20. V prelomnih trenutkih dvoboja so Mariborčani zaigrali sijajno, med 56. in 59. minuto so naredili delni izid 4:0 in povedli s 25:21 ter odločili tekmo v svojo korist. V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Filip Jerenec s šestimi, v gostujoči pa Matic Verdinek s sedmimi goli.

Mariborčani so Velenjčanom prizadejali drugi poraz v prvenstvu. Foto: Maribor Branik