Žiga Mlakar je Prešovu zabil enajst golov, kar je dobra novica pred začetkom priprav za evropsko prvenstvo. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani so slabo odprli tekmo. Večji del so bili v rezultatski prednosti tekmeci iz Prešova, ki jih vodi nekdanji hrvaški selektor Slavko Goluža. Polčas se je končal s 13:13.

Slovenski prvaki so v nadaljevanju vendarle strnili svoje vrste. "Eksplodiral" je Žiga Mlakar, njegovi soigralci so med 38. in 41. minuto naredili delni izid 4:0 za vodstvo z 21:17. Lepo prednost so v nadaljevanju zanesljivo zadržali do konca dvoboja. Mlakar je blestel z 11 goli, Igor Anić jih je dodal pet.

Zmaga Gorenja v predmestju Beograda
Rokometaši Gorenja so v gosteh premagali Dinamo iz Pančeva z 29:27. Velenjčani so v predmestju Beograda dosegli četrto zmago v Ligi Seha, a z igro niso navdušili. Povprečni tekmeci iz Pančeva so jim povzročili preveč preglavic. Velenjčani so prvo vodstvo na tekmi dosegli v 22. minuti (9:8), od tedaj naprej pa niso več pogledali v tekmečev hrbet.

"Vedeli smo, da je pred nami težka tekma v Pančevu. Odločilno prednost smo si priigrali v zadnjih desetih minutah prvega polčasa, razliko pa smo nato zadržali vse do konca tekme," je dejal Rok Golčar, ki je bil s sedmimi goli tudi najbolj učinkovit igralec tekme.