Dobova je vodila le z 1:0, nato pa so zadeve v svoje roke vzeli celjski rokometaši in si po petnajstih minutah priigrali prvo občutnejšo prednost (11:6). Slabih deset minut pozneje je bilo že 16:8 in s tem tudi konec vprašanja o zmagovalcu.

Krožni napadalec Kristjan Horžen je bil z devetimi goli najboljši strelec tekme. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani vodili s +12
Najvišjo razliko so Celjani dosegli v 46. minuti (30:18), po izključitvi Tobiasa Cvetka ter dveh obrambah domačega vratarja Tilna Lebna pa so domači v zaključku tekme prišli do častnega poraza 24:32.

Najboljši strelec tekme je bil Kristjan Horžen, ki je dosegel devet golov. Tilen Kodrin jih je prispeval šest. Pri Dobovi je bil najboljši Marko Sintič s petimi goli.

Ribničani so dobili bitko v dvorani Tabor. Foto: Anamarija Valentina Dajnko

Ribnica zmagala v Mariboru
Drugouvrščena Ribnica je s 26:25 zmagala v Mariboru. Prvi polčas je bil precej izenačen, nobeni ekipi se ni uspelo oddaljiti za več kot dva zadetka. Zato pa je to uspelo Ribničanom v uvodu drugega dela. Po golu Davida Kovačiča so v 36. minuti povedli s 17:13. Podobno prednost so ohranjali tudi v nadaljevanju, v končnici pa so se v 59. minuti domači spet približali le na zgolj zadetek zaostanka (24:25), a Ribničani niso dopustili česa več. Gašper Horvat je namreč takoj zatem zadel za 26:24, Filip Jerenec pa je nato le še kozmetično popravil izid.