Nemci so dobili polčas s 14:11, v 37. minuti pa pobegnili že na 17:12. A Hrvati se niso predali. In nepopustljivost se jim je obrestovala, saj so v 48. minuti z golom Davida Mandića izenačili na 22:22, nato pa zapravili dva napada za vodstvo.

Igor Karačić je dosegel odločilni gol. Bil je izbran tudi za igralca tekme. Foto: EPA

Igor Karačić mož odločitve
Sledila je napeta končnica "gol za gol". Po seriji zapravljenih napadov na obeh straneh je odločitev padla minuto in pol pred koncem, ko je Igor Karačić ob igralcu več prodrl skozi nemško obrambo in zabil odločilni gol za 25:24. Karačić je bil s sedmimi goli prvi strelec tekme, pet jih je dodal Domagoj Duvnjak.

Španci premagali Avstrijce

Kai Häfner v primežu hrvaške obrambe. Nemcev ne bo v polfinalu. Foto: EPA

V uvodni tekmi dneva je Belorusija z 28:25 ugnala Češko, medtem ko so v drugem srečanju evropski prvaki Španci s 30:26 porazili gostiteljico Avstrijo, tako da so že zelo blizu polfinalu. Jorge Maqueda je bil pri zmagovalcih najboljši strelec s šestimi goli, medtem ko jih je za varovance Aleša Pajoviča Janko Božović zabil pet.