Po izenačenem začetku je Hrvaška v 13. minuti z golom Luke Stepančića povedla s +2 (7:5), malo kasneje pa je krožni napadalec Marino Marić s svojim četrtim (!) golom povišal na 8:6.

Hrvati so se pred številnimi svojimi navijači veselili uvrstitve v finale. Odločilni gol je dosegel Željko Musa (skrajno desno). Foto: EPA

Obramba, vratar Šego in Marić za +2 ob polčasu

Norvežani so imeli precej težav z gibljivo in agresivno hrvaško obrambo 5-1, zelo dobro je tekmo v golu odprl tudi vratar Marin Šego. Tako je po novi obrambi Šega Zlatko Horvat iz protinapada zabil za 9:6. Hrvati so do odmora uspeli zadržati dva gola naskoka. Izid polčasa je s svojim petim golom (met 5/5) sekundo pred koncem postavil Marić.

Namesto +4 za Hrvaško Norveška izenačila in povedla

Luka Stepančić in soigralci so ustavili Norvežane, ki so v polfinale prišli neporaženi - s sedmimi zaporednimi zmagami. Foto: EPA

Hrvati so drugi polčas nadaljevali tam, kjer so prvega končali: povedli so s 15:12 in imeli celo napad za +4. A so ga zapravili. "Kazen" je sledila. Norvežani so namreč z golom Eivinda Tangena v 40. minuti izenačili na 15:15. Hrvaški selektor Lino Červar je vzel minuto odmora. Po njej je Sagosen s sedemmetrovko Norveško prvič po začetku tekme povedel v vodstvo (17:16).

Hrvaška imela napad za zmago po rednem delu

A Hrvati so vrnili udarec. Z dvema goloma Duvnjaka in enim Vlada Matanovića so v 45. minuti preobrnili izid za 19:17. Sagosen je v 49. minuti izenačil na 19:19. Sledila je tesna končnica, pet minut pred koncem je Domagoj Duvnjak izenačil na 22:22, malo kasneje pa zadel še za vodstvo s 23:22. Na drugi strani je rezervni vratar Matej Ašanin že pred tem ubranil sedemmetrovko Sagosenu, nato pa dve minuti pred koncem še Magnusu Jöndalu. Ta se je nato odkupil, ko je 27 sekund pred sireno izenačil na 23:23. Červar je vzel minuto odmora. Hrvati so imeli zadnji napad, a so Norvežani blokirali strel Duvnjaka.

Zadnjih pet minut drugega podaljška

Duvnjak v zadnji sekundi izsilil drugi podaljšek

Najboljši strelec tekme je bil z desetimi goli Sander Sagosen, a to je kaj slaba tolažba za Norvežane. Foto: EPA

Sledil je podaljšek, ki ga je z golom odprl Duvnjak, a mu je na drugi strani hitro odgovoril Sagosen. 24:24 je bil tudi izid prvega dela podaljška. V drugem delu je Norveška povedla s 26:25 in imela v zadnji minuti napad za finale, a ga je zapravila. Na drugi strani je Marić v zadnji sekundi po podaji Duvnjaka izsilil sedemmetrovko. Odgovornost je prevzel Duvnjak in izenačil na 26:26.

Zmagoviti gol dosegel Željko Musa
Sledil je še drugi podaljšek, v katerem je odločitev padla štiri sekunde pred koncem, ko je Željko Musa na šestmetrski črti prejel podajo Igorja Karačića, nato pa zabil odločilni gol za 29:28. Za igralca tekme je bil razglašen Duvnjak, ki je dosegel osem golov. Na drugi strani Sagosen deset.