Kleč priigral točko Gorenju na Slovaškem

Na odmor je šlo Gorenje s prednostjo 11:14, čeprav je bilo v 16. minuti 9:6, a je Gorenju uspel delni izid 2:8, pri čemer je Blaž Kleč dosegel tri zadetke. Slovaški prvaki so v 48. minuti povedli z 20:19, a nato so slovenski podprvaki spet prevzeli pobudo.

V 29. minuti, ko je bil zaradi domnevnega ugovarjanja na klopi Robert Markotić, ki je dobil dvominutno kazen, je Jakub Hrstka s svojim desetim golom (met 10/11) izenačil, velenjska ekipa je zapravila napad, 20 sekund pred koncem pa je za Tatran zadel hrvaški pivot Leon Vučko. Gorenje je imelo zadnji napad, z nekaj sreče je Blaž Kleč, z osmimi goli prvi strelec Gorenja, zadel od vratnice in postavil končni rezultat.

"Osvojili smo ogromno točko! Glede na to, da smo na Slovaško pripotovali brez treh igralcev in da nismo želeli tvegati s poškodbo kapetana Niko Medved, sem izjemno zadovoljen. Naš cilj na tem preizkusu je bil pokazati značaj. V gosteh je namreč vedno zahtevno igrati, tudi Prešov doma le redko oddaja točke. Izjemno sem zadovoljen z igro vseh igralcev," je bil zadovoljen trener Željko Babić.

Gorenje, ki jih v naslednjem krogu Lige Seha v nedeljo čaka derbi v Celju, je igralo brez Alema Toskića, Matjaža Brumna in Žarka Pejovića.