Katalonci so po uvodnem porazu v Szegedu očitno želeli jezo stresti nad slovenskimi prvaki, saj so od prve minute zaigrali s polnimi močmi, tako da je hitro postalo jasno, da za Celjane ob očitni kakovostni razliki ne bo kruha.

Trener Celjanov Tomaž Ocvirk ni našel postave, ki bi se lahko zoperstavila favoriziranim gostiteljem. Pivovarji so pred tem najhujši poraz doživeli 27. februarja 2011, ko so proti nemškemu Kielu izgubili s 27:43. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani so imeli namreč že v uvodnih minutah precej težav z visoko in gibljivo obrambo Barcelone, tako da so le stežka prihajali do strelov. Na drugi strani so domači hitro imeli nekaj zadetkov prednosti (6:2). Slovenskim prvakom je precej težav povzročal krožni napadalec Ludovic Fabregas, ki je v 10. minuti povišal na 8:3. Barcelona je v nadaljevanju zlahka ohranjala visoko prednost. Ko je Victor Tomas v 20. minuti zabil za 15:8, je moral celjski trener Tomaž Ocvirk vzeti še eno minuto odmora. Ni pomagala, Barca je še povišala prednost, polčas se je končal z 21:13.

Mlada Gal Marguč in Diogo Silva sta bila skupaj s soigralci nemočna. Silva je bil s petimi goli najboljši strelec Celjanov.
Mlada Gal Marguč in Diogo Silva sta bila skupaj s soigralci nemočna. Silva je bil s petimi goli najboljši strelec Celjanov. "Težko je kaj povedati po takšni tekmi, v katero smo šli s preveč spoštovanja do nasprotnika. Igrali smo premehko, brez prekrškov v obrambi, v napadu nismo napadali gola, Barcelona pa je vse naše napake neusmiljeno kaznovala s hitrimi protinapadi. V drugem polčasu pa drugih besed kot razpad sistema ne morem uporabiti in povsem zasluženo smo doživeli takšen poraz. Žal. A tekme, kjer bomo mi iskali točke, šele prihajajo, tako da ni v tem pogledu nič izgubljenega, zato sedaj še posebej potrebujemo podporo dvorane Zlatorog," pa je po tekmi dejal Marguč. Foto: www.alesfevzer.com

Barcelona še dvignila ritem
Barcelona tudi v drugem polčasu ni prav nič popuščala, ampak je še stopnjevala ritem. V 38. minuti je odlični vratar Gonzalo Perez de Vargas ubranil poskus Jana Grebenca, nato podal v protinapad, kjer je Tomas povišal na 28:17. Ocvirk je vzel minuto odmora, ki znova ni pomagala. Celjani so bili namreč še naprej nemočni v napadu, medtem ko so domači polnili vrata tekmecev iz protinapadov. Abel Serdio je v 42. minuti povišal na 32:17, malo pozneje Luka Cindrić na 33:17. Domači so leteli po igrišču, Celjani so bili bolj ali manj vdani v usodo. V 55. minuti je Lasse Andersson zabil za +20 (40:20), njegovi soigralci pa so grizli do konca in slavili rekordno zmago nad slovenskimi prvaki.

Osem golov Cindrića
Cindrić je bil na koncu z osmimi goli najboljši strelec Barcelone, medtem ko je bil pri pivovarjih najučinkovitejši Silva, ki je dosegel pet golov.

Ocvirk: Preveč igralcev je prvič igralo proti Barceloni. Nismo se sprostili.
"Očitno je bilo preveč igralcev, ki so danes prvič igrali proti Barceloni, preveč pod vtisom dvorane in te institucije. Enostavno se nismo sprostili, že vse od samega začetka nismo izpolnjevali dogovorov iz garderobe. Morali bi biti bolj agresivni v igri ena na ena, delali smo preveč tehničnih napak, za katere smo vedeli, da jih Barcelona neusmiljeno kaznuje, posledično se je razlika višala iz minute v minuto. Drugi polčas smo dobro odprli, nato pa se je razbranil še Perez de Vargas in rešitev ni bilo več. Tekmo moramo sedaj pozabiti, oziroma iz nje potegniti smernice za naprej, ko so pred nami pomembne tekme, na katerih bomo iskali točke. Vsaka lekcija je za nekaj dobra in verjamem, da tudi današnja," je po tekmi ocenil trener Ocvirk.

Celjani 13 minut brez gola v Barceloni

V naslednjem krogu bodo Celjani v nedeljo, 29. septembra, gostili danski Aalborg.