Koprčani so s Celjani držali stik do sredine prvega polčasa, potem pa so aktualni državni prvaki unovčili izkušnje in začeli pridno izkoriščati številne napake gostiteljev v napadu - v prvem polčasu so izgubili kar deset žog -, prednost je po delnem izidu 4:0 iz minute v minuto rasla, v zadnji minuti so varovanci Tomaža Ocvirka prek Gala Marugča in Josipa Šarca, ki je izkoristil napako Grege Krečiča, dosegli še dva zadetka in na odmor odšli s prednostjo +7 (8:15).

V nadaljevanju so se gostitelji trudili stopiti zaostanek, a zaman. vsakič znova so naleteli na čvrsto in močno celjsko obrambo, ki je v zaključku tekme malce popustila, a je kljub vsemu nasprotnika držala na varni razdalji (v vratih je blestel Miljan Vujović). Dvomi o zmagovalcu so bili že dlje časa razblinjeni, končni izid je postavil Patrik Leban (20:26), s sedmimi zadetki tudi najboljši strelec na tekmi.