Celjanom se številne napake v Skopju niso maščevale

Po slabšem začetku (prvi gol je šele v šesti minuti dosegel Vid Poteko) so Celjani izenačili na 3:3. Urban Lesjak je za deset minut zaklenil vrata, kar je prineslo prvo občutnejše vodstvo 3:6. Mlada ekipa Metalurga je v zadnjih petih minutah prvega polčasa dosegla štiri gole, ob odmoru je bilo 9:13.

Po desetih minutah drugega polčasa so gostitelji ujeli slovenske prvake (15:15), ki so prvo polovico drugega polčasa odigrali zelo nezrelo. V naslednjih minutah sta za celjsko vodstvo z enim ali dvema goloma skrbela Blaž Janc (s sedmimi goli prvi strelec tekme) in Borut Mačkovšek. Ko je Gal Marguč v 23. minuti krenil v protinapad, bi lahko z golom priboril vodstvo treh zadetkov (20:23), toda zadel je le vratnico.

V 25. minuti je bilo spet izenačeno (22:22), odločilna zadetka pa sta dosegla Kristian Bećiri na črti in v drugem polčasu neustavljivi Blaž Janc. Dobro minuto pred koncem je 19-letni Janc, ki je v prvem polčasu dosegel le zadetek, zapečatil usodo makedonske ekipe in postavil končni izid.

Celjane (Žige Mlakarja zaradi poškodbe ni bilo v ekipi) po reprezentančnem odmoru naslednja tekma Lige Seha čaka 12. novembra proti Pick Szegedu.