Uvod je potekal po željah gostiteljev, ki so hitro povedli s 4:1 in 6:3. Ko so ušli na 9:5, je gostujoči trener Robert Beguš v 17. minuti vzel minuto odmora, ki pa ni prinesla preobrata. Neustavljiva sta bila predvsem Uroš Udovič in Anže Dobovičnik. Polčas se je končal s 16:11.

Trener Škofjeločanov Robert Beguš je bil lahko zadovoljen z razpletom drame v Trebnjem. Foto: MMC RTV SLO

Drugi polčas je sicer pripadel Loki, ki zaostanka šestih golov ni mogla nadoknaditi, kar pa ni bilo usodno, saj je odločilni zadetek za 25:22 v zadnji sekundi zabil Alen Šibanc, ki je bil s sedmimi goli najboljši strelec gostov. Gorenjci so tako boljši v medsebojnih dvobojih, saj so v dvorani Poden Trimo premagali s 24:21. Krog pred koncem rednega dela ima Loka dve točki prednosti pred Trimom.

Škofjeločani kljub porazu veseli iz Trebnjega

Zmage Celja, Ribnice in Gorenja
Celjani so z 38:30 premagali Krko in si že zagotovili prvo mesto po rednem delu. Rok Ovniček je dosegel šest golov. Druga je Ribnica, ki je s 30:26 strla Sviš, tretje Gorenje pa je že sredi tedna ugnalo Dol TKI Hrastnik (31:20).