Jure Dolenec je v prvem polčasu dosegel pet od svojih sedmih golov. Foto: Reuters
Slovenci po zelo slabem začetku strli Beloruse

Blaž Janc je bil z osmimi goli najučinkovitejši v Aleksandriji, Jure Dolenec (sedem golov) pa je bil izbran za najboljšega igralca tekme. A razliko je vsekakor naredil Lesjak, ki je v Egipt prišel naknadno, kot rezerva. Odlični beloruski strelec Mikita Vajlupav ni prišel do izraza. Slovenija je imela znova težave v igri na postavljeno obrambo, rezerv je še veliko, a turnir bo za najboljše reprezentance še dolg. V boju za četrtfinale zdaj Slovence v drugem delu svetovnega prvenstva v skupini 4 čakajo Švedska (s seboj je nesla štiri točke), Egipt (2) in za začetek v sredo Severna Makedonija (0 točk)

Težko bi tekmo začeli slabše ...
Po zaušnici, ki so jo Slovencem primazali Rusi, je bilo čutiti precej nervoze in takšen je bil tudi vstop v tekmo. V prvi polovici prvega polčasa je bila slovenska podoba klavrna, selektor Ljubomir Vranješ je iskal razpoložene igralce, toda beloruska prednost je kar naraščala (3:8). Slovenci so izgubljali žoge (v prvem polčasu 10) in bili nemočni v napadu, kjer jih je v obup spravljal vratar Ivan Maroz.

Zadnje tri minute tekme Slovenija - Belorusija
Slovenija je v skupini H osvojila drugo mesto (za Rusijo) in v drugi del prvenstva nese dve točki. V boju za četrtfinale bo najprej igrala s Severno Makedonijo s Kirilom Lazarovom. Foto: Reuters

Delni izid 5:0 stvari postavil na svoje mesto
Pri zaostanku s 6:12 so se Slovenci le prebudili. Z dvema zaporednima zadetkoma Janca iz protinapada se je začel nakazovati drugačen potek tekme in ob delnem izidu 5:0 je kmalu sledilo tudi izenačenje na 13 v 27. minuti. Ob polčasu je bilo 15:15.

Belorusi grozili do konca
V drugem delu so bile ključne vrhunske obrambe Urbana Lesjaka (zamenjal je Klemna Ferlina), kar je Slovencem vlivalo dodatno energijo. Z Zarabcem je bila igra hitrejša, Janc je svojim šestim golom povišal na 21:18, Gaber je poskrbel za 22:18. Toda Belorusi so z igralcem več znova prišli na le dva gola (22:20) in grozili vse do zadnjih minut. Prvi gol Deana Bombača je prinesel vodstvo s 25:23, Gaber je ob izteku 57. minute povišal na 27:24, dokončno pa je Beloruse uničil zadetek Janca za 28:25.

Dolenec: Čakali smo svoje minute

Odmevi po tekmi: Bil je to drugačen pristop kot na tekmi z Rusijo, verjeli smo in čakali svoje minute. To, kar smo danes videli na igrišču, to je Slovenija, na takšen način je treba nadaljevati," je povedal Jure Dolenec.

Janc in Gaber prednost povišala na 22:18

Vztrajali pri svojem konceptu
"Imeli smo veliko težav, a smo vztrajali pri svoji igri – trdni obrambi in hitrih protinapadih. Pri postavljeni obrambi imamo težave. V drugem polčasu se je videlo, da uživamo v vsakem golu. V Kairo gremo z dvema točkama, a imamo svojo kakovost in naj nas ta zanos vodi do novih zmag,
" je povedal Urban Lesjak.

3. krog,

SKUPINA H

SLOVENIJA - BELORUSIJA 29:25 (15:15)
Slovenija: Ferlin, Lesjak, Skube 2, Blagotinšek 2, Henigman, Janc 8, Dolenec 7, Cingesar 1, Cehte, Gajić, Gaber 3, Zarabec 2, Ovniček, Bombač 2, Mačkovšek 2, Suholežnik.

Belorusija: Kišov, Maroz, Kuleš 4, Kulak 2, Rudz, Astrašapkin 4, Krivenka, Jurinok 2, Selvasjuk, Padšvivalav, Karalek 7, Vailupav 3, Samojla, Bohan, Gajdučenko 3, Aliohin.

FRANCIJA - ŠVICA 25:24 (14:14)
Mahe 8, Abalo, Descat in Mem po 3; Schmid 10, Sidorowicz 5.

NORVEŠKA - AVSTRIJA 38:29 (20:17)
Sagosen 9, Blonz in Tonnesen po 7; Weber 6, Wagner 5.

ISLANDIJA - MAROKO 31:23 (15:10)
Gudmundsson in V. Kristjansson po 6; Zaroili 5.

PORTUGALSKA       3  3 0 0  6 točke
ISLANDIJA         3  2 0 1  4
ALŽIRIJA          3  1 0 2  2
MAROKO            3  0 0 3  0

SKUPINA G

SEVERNA MAKEDONIJA - ČILE 32:29 (16:17)
Lazarov 8; Ceballos 7, Feuchtmann in Salinas po 7.

Reprezentanca Zelenortskih otokov zapušča SP

Rokometaši z Zelenortskih otokov so zaradi številnih okužb z novim koronavirusom končali nastope v Egiptu. Novinci na mednarodnem prizorišču so po porazu proti Madžarom s 27:34 odpovedali sobotno tekmo proti Nemcem in jo izgubil z 0:10, dan pred torkovo tekmo z Urugvajci pa sporočili, da zapuščajo Egipt.