Ludovic Fabregas je bil najboljši strelec polfinala v Stockholmu. Foto: EPA

Francija bo v nedeljo v švedski prestolnici naskakovala sedmo zmago na svetovnih prvenstvih po Islandiji 1995, Franciji 2001 in 2017, Hrvaški 2009, Švedski 2011 in Katarju 2015.

Najučinkovitejši francoski igralec je bil Ludovic Fabregas s šestimi goli, Dika Mem in Kentin Mahe sta dosegla po pet zadetkov. Pri Švedih je Eric Johansson v polfinalu dosegel pet, Jonathan Carlsbogard in Daniel Pettersson pa po štiri gole.

Francozi so temelje za zmago nad gostitelji postavili v prvi polovici tekme. V 25. minuti so povedli s 14:9, lepo zalogo pa so ubranili vse do konca tekme na nogometnem stadionu s premično streho v švedski prestolnici. Na Tele2 Areni se je zbralo kar 19.128 gledalcev.

Švedi, ki so najbolj pogrešali poškodovanega Jima Gottfridssona, so se v drugem polčasu borili kot levi. Približali so se na dva gola (22:24 in 23:25), v ključnih trenutkih pa so se Francozi zbrali in v 55. minuti povedli s 30:24.

Francoski rokometaši ugnali Švede pred skoraj 20.000 gledalci v Stockholmu
Simon Pytlick je blestel proti Špancem. Foto: EPA

Landin v prvem polčasu zbral devet obramb
V prvem petkovem polfinalu Španija ni nikoli vodila, Danska pa si je v prvem polčasu hitro priborila lepo prednost (10:6) in šla po delnem izidu 4:0 na odmor s petimi goli zaloge (15:10). Vratar Niklas Landin Jacobsen je zbral devet obramb. V drugem polčasu so s Španci, ki so morali v četrtfinalu odigrati dodatnih 20 minut, preden so strli Norvežane (35:34), s serijo štirih zadetkov poskrbeli za napetih zadnjih deset minut.

V 52. minuti je Niklas Kirkelokke z desnega krila dosegel svoj prvi zadetek za vodstvo z 22:20, nato so Španci zapravili napad, na 23:20 pa je povišal Simon Pytlick. Španci so še naprej delali napake, Danska pa se je v 57. minuti spet odlepila za pet golov (25:20), potem ko je zadel debitant na SP-jih Lukas Jörgensen.

Perez de Vargas le za hip vliv upanje
Ko je španski vratar Gonzalo Perez de Vargas (14 obramb) tik pred vstopom v zadnjo minuto pri 25:23 ubranil sedemmetrovko Mikkela Hansena, je vzklilo novo upanje, toda na drugi strani je tudi Landin (izbran je bil za igralca tekme) ubranil sedemmetrovko Soleja in polfinale je bil odločen.

Danska je niz neporaženosti na SP-jih podaljšala na 27 tekem (25 zmag, dva remija), kar je rekord, v nedeljo pa bo imela v velikem finalu priložnost, da postane prva reprezentanca s tremi zaporednimi naslovi svetovnega prvaka.

Zadnjih pet minut tekme Španija - Danska

Super rokometna nedelja v Tele2 Areni v Stockholmu
V nedeljo bo v Tele2 Areni v Stockholmu pester rokometni spored. Ob 13.00 se bo začela tekma za sedmo mesto med Egiptom in Madžarsko, ob 15.30 za peto mesto med Nemčijo in Norveško, ob 18.00 za tretje mesto med Španijo in Švedsko, ob 20.30 pa bo še finale med Dansko in Francijo.