Trebanjci tako že več kot dva meseca ne poznajo prvenstvenega poraza, nazadnje so izgubili 13. decembra proti Ribnici, Gorenje Velenje pa je s tem končalo niz neporaženosti. Trajal je kar trinajst tekem (12 zmag, 1 neodločen izid) oziroma od 9. oktobra lani in derbija s Celjem.

Velenjčani z mislimi pri Ademar Leonu
Čeprav tekma ni bila povsem nepomembna, saj bodo ekipe v nadaljevanje prvenstva prenesle rezultate iz prvega dela, je bila razlika v motivaciji in pristopu več kot očitna. Trebanjci so se želeli oddolžiti za tesen poraz na prvi tekmi in domačemu občinstvu pripraviti nepozaben večer, Velenjčani pa so bili z mislimi že na sobotni tekmi z Ademar Leonom. Istega tekmeca so namreč prejšnji konec tedna premagali v Španiji in če pred domačimi gledalci ponovijo uspeh, lahko do konca ostanejo v igri za napredovanje v četrtfinale pokala EHF.

Izid nazadnje izenačen pri 6:6
Trimo je zmagal zasluženo in prepričljivo, saj tekmecu ni niti enkrat prepustil vodstva. Rezultat je bil izenačen le pri 1:1 in 6:6. V 25. minuti so domači prvič povedli s štirimi zadetki prednosti (13:9), štiri minute pozneje pa s petimi (15:10). V drugem delu je bila zgodba podobna. Domači so v 42. minuti pobegnili na 20:14, vprašanje zmagovalca pa je bilo dokončno rešeno, ko je Anže Dobovičnik v protinapadu zadel za 26:18 (52.).

Pri domačih sta dva igralca dosegla po šest zadetkov – Leon Rašo in Dino Hamidović, pri gostih pa je bil prav tako s šestimi goli najučinkovitejši Vlado Matanović.