Velenjčani so gladko, z 32:23, opravili z Izolani. Gorenje je vodilo od začetka do konca tekme. Že po enajstih minutah so vodili s 7:1, pozneje ušli tudi za devet zadetkov, na glavni odmor pa so nesli šest golov prednosti.

Gorenje (na fotografiji Aleks Kavčič) se je veselilo devete zmage v prvenstvu. Foto: www.alesfevzer.com

V drugem polčasu so se Primorci sprva še približali na pet golov, toda Gorenje ni imelo prav nobenih težav z ohranjanjem zanesljive prednosti, ki se je znova povzpela tudi na osem zadetkov, največ pa je znašala deset golov.

Pri domačih je bil s sedmimi goli najboljši strelec Tilen Sokolič, pri gostih pa z devetimi Marko Nikolić.

Škofjeločani ob polčasu izenačeni s Trebanjci
Več dela so imeli Trebanjci, ki so Škofjeločane strli z 28:22. Dvoboj so bolje odprli domači, ki so dvakrat vodili za dva zadetka (3:1, 4:2), nato pa so se gosti vrnili in večji del prvega polčasa vodili za gol ali dva. Nazadnje pri 13:11, a so varovanci Uroša Zormana strnili vrste in do izteka 30 minut izenačili na 14:14.

V drugem polčasu so domači nato stopili na plin tako v napadu kot v obrambi in hitro prišli do petih zadetkov prednosti (20:15), ko je bil natančen Gal Cirar. Do konca so domači nato zanesljivo ohranili prednost.

Pri Trimu je bil najučinkovitejši Leon Rašo s petimi zadetki, od tega trikrat s sedmih metrov, pri gostih iz Škofje Loke pa je Grega Jamnik dosegel 10 zadetkov.

Celjani že do odmora strli Mariborčane

Celjska ekipa je dosegla deseto zmago in je edina s 100-odstotnim izkupičkom v državnem prvenstvu, medtem ko mariborska ostaja na polovici razpredelnice. Na osmih tekmah je dosegla štiri zmage in doživela štiri poraze.

Izbranci domačega trenerja Tomaža Ocvirka so silovito začeli tekmo in po desetih minutah vodili s 6:1, nato pa se jim je povsem ustavilo. Mariborčani so med 10. in 14. minuto naredili delni izid 5:0 in tekmo postavili v začetno izhodišče (6:6).

Do 21. minute je bila tekma izenačena (10:8), v končnici prvega polčasa pa so ponovno zagospodarili gostitelji in si tik pred odhodom na veliki odmor priigrali sedem golov prednosti (16:9).

Celjani so v drugem polčasu Mariborčane vseskozi držali na varni razdalji in prihranili veliko moči za veliko pomembnejši četrtkov dvoboj v skupinskem delu Lige prvakov, ko bodo gostili Zagrebčane.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita David Razgor in Tim Cokan s petimi goli, v gostujoči pa Tadej Sok z devetimi zadetki.