Ribničani so dobili trdo

Trebanjci so odlično odprli srečanje v Ribnici in se na krilih obrambe vratarja Urha Brane v 15. minuti odlepili na 8:4. Gostje so tudi v nadaljevanju pokazali raznovrstno igro, tako da so držali prednost nekaj zadetkov. Polčas se je končal s 17:13. Brana je zbral 11 obramb.

Ribničani od -4 do +4 v 12 minutah
Ribničani so v nadaljevanju hitro ujeli Trebanjce, saj je v 36. minuti Vujačić izenačil na 18:18. V 42. minuti pa je Rok Setnikar z zadetkom za 21:20 Ribnico popeljal v vodstvo in trener gostov Ivan Vajdl je moral vzeti minuto odmora. A ta ni pomagala, saj so domači v 45. minuti z golom Davida Kovačiča povišali na 24:20.

Cirar izenačil na 28:28
Trebanjci se niso predali. Šest minut pred koncem je Leon Rašo znižal na 26:25, tako da je moral tudi domači trener Damjan Škaper vzeti minuto odmora. Jan Pucelj je nato s sedmih metrov zadel za 27:25, a je Rašo goste znova popolnoma približal, in to z igralcem manj. To pa še ni bilo vse. Trebanjci so dobro minuto pred koncem z golom Gala Cirarja izenačili na 28:28.

Vujačić skozi živi zid v desni zgornji kot Brane

Zadnjih pet minut tekme Ribnica – Trebnje

Ribničani so v zadnjem napadu nekaj sekund pred koncem izvajali devetmetrovko. Kovačič je iz obrata streljal in presenetil vratarja Brano, a sta sodnika razveljavila zadetek zaradi nepravilnega izvajanja in dosodila ponovitev. Vmes se je igralni čas že iztekel. Žogo je vzel Vujačić in jo skozi blok gostov poslal v desni zgornji kot Brane. Slavje domačih pred 300 gledalci v dvorani ŠC Ribnica se je začelo. Rok Setnikar je bil z osmimi goli najboljši strelec pri Ribnici, medtem ko sta za goste Cirar in Rašo dosegla po pet zadetkov.

Ribničani so se z 12. zmago utrdili na drugem mestu, medtem ko Trebanjci ostajajo četrti.

Vodilni Celjani so s 40:21 premagali Urbanscape Loko, tretji Velenjčani pa s 36:21 Maribor Branik.