Celjani so v Ligi Seha leto 2018 odprli z visokim porazom. Borut Mačkovšek (7 golov) je bil med redkimi razpoloženimi celjskimi igralci. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani v prvih petih minutah niso dosegli gola, prvi se je med strelce vpisal Matic Suholežnik, a to ni bilo usodno. Pri vodstvu s 7:5 (razpoložen je bil zlasti Borut Mačkovšek) gledalci v Zlatorogu niso slutili, kaj se pripravlja. Igra v obrambi je razpadla, Zagreb pa je s šestimi zaporednimi goli v 25. minuti vodil že z 8:13 in polčas dobil z 12:19. Po pet zadetkov sta v prvem delu za goste dosegla Zlatko Horvat in Mario Vuglač, v golu pa je blestel slovenski reprezentant Urh Kastelic.

Drugi polčas ni prinesel dosti drugačne slike. V 34. minuti je Zagreb povedel s 13:21, za vsaj nekaj navdušenja med gledalci pa je v 39. minuti poskrbel Jaka Malus, ki mu je uspel atraktiven zadetek iz obrata za znižanje na 16:22. Toda kaj, ko je Zagreb dosegel naslednje tri zadetke. K sreči se vsaj ni ponovil 7. marec 2009, ko so celjski rokometaši v Ligi prvakov proti večnim tekmecem izgubili za 13 zadetkov (v takratni zagrebški zasedbi je že bil Igor Vori), kar je najvišja razlika v zgodovini medsebojnih dvobojev.

Nič kaj dobra celjska popotnica pred obračunom v Ligi prvakov proti PSG-ju konec tedna v Zlatorogu ...