Kapetan Harry Maguire je izenačil v 75. minuti, prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo pa odločil v 81. minuti. Foto: AP

Dva polčasa, dva različna obraza

Atalanta je po pol ure igre na Old Traffordu vodila z 2:0, a na koncu je doživela prvi gostujoči poraz po 16. marcu. Foto: AP

Atalanta je po pol ure vodila z 2:0, a v drugem polčasu se je Manchester United v velikem slogu vrnil v igro in izenačil na 2:2.

Povedla je v 15. minuti, ko je v akciji sodeloval tudi Iličić. Kranjčan je s sijajno globinsko podajo na desni strani našel Davideja Zappacosto, ta je podal v sredino, pred vrati pa je iz bližine zadel Mario Pašalić. V 29. minuti je vodstvo gostov povišal Merih Demiral, ki je mrežo zatresel z glavo po strelu iz kota.

Josip Iličić je po treh golih v dresu Slovenije v nedeljo dosegel še prva dva zadetka sezone v dresu Atalante, a na Old Traffordu se je strelski niz Slovenca končal. Foto: EPA

Rashford utrl pot k preobratu

53. minuta je prinesla znižanje Uniteda. Strelec je bil Marcus Rashford, potem ko je Iličić s sredine igrišča podal nazaj, njegovi soigralci pa so bili premalo zbrani, kar so gostitelji kaznovali.

Čez pet minut je vratnica preprečila izenačenje rdečih vragov, potem ko je žoga bolj zadela koleno, kot da bi McTominay namenoma streljal. Srečen strel, a nesrečen razplet za gostitelje, ki so silovito pritiskali. Atalantin trener Gianpiero Gasperini je v 68. minuti vrnil ravnotežje z dvojno menjavo: Malinovski in Mirančuk namesto Pašalića in Iličića. Poteza je takoj prinesla dva nevarna strela gostov v isti akciji, a je Davide De Gea ukrotil tako strel Zapate kot Malinovskega.

Kapetan izenačil, prvi zvezdnik pa odločil

Skok in strel z glavo Cristiana Ronalda, ki je neubranljivo zadel za 3:2. Foto: AP

Kot bi obrambi vlili energijo Unitedu, zlasti kapetanu Harryju Maguireju. Najprej je zagrozil po kotu z glavo, v naslednji akciji pa je na drugi vratnici v mrežo pospravil premeten predložek Bruna Fernandesa. Na videz rutiniran zaključek za prvenec angleškega branilca v Ligi prvakov za 2:2, potem ko so izgubljali z 0:2.

A seveda tekme še ni bilo konec, kot pa se za srečanja Atalante spodobi, ni manjkalo vznemirjenja na obeh koncih zelenice. Vendar na koncu se je najbolj smejalo navijačem Manchester Uniteda. V 81. minuti je po daljšem pritisku žoga prišla do levega bočnega branilca Luka Shawa, ki je poslal predložek v osrčju gostujočega kazenskega prostora, kjer je z visokim skokom z glavo v zadetek za 3:2 spremenil kdo drug kot Cristiano Ronaldo.

Young Boysi so proti Villarrealu v tej skupini izgubili z 1:4. Rumena podmornica je že v prvem polčasu zadela prek Yeremija Pina in Gerarda Morena, slednji je bil uspešen še v 89. minuti, Meschack Elia pa je bil v 77. minuti avtor zadetka domače ekipe. Piko na i visoki zmagi Špancev je postavil Samuel Chukwueze v sodniškem dodatku.

Branilec Piqué pokazal napadalcem, kako se zaključi

Sredo v Ligi prvakov je odprla Barcelona, ki je kljub popolni premoči le z 1:0 odpravila Dinamo Kijev. Prvi gol in prva zmaga za prve točke Kataloncev letos.

Gerard Pique je po dobre pol ure igre v 3. krogu poskrbel za sploh prvi gol Barcelone v letošnji Ligi prvakov. Foto: AP

Že po minuti in pol bi lahko Barcelona povedla, a je Dest z glavo iz idealnega položaja meril previsoko. Zatem je imel naslednjo veliko priložnost Luuk de Jong. Če sta napadalca grešila, pa je bila izrazita terenska premoč Kataloncev le kronana po zaslugi natančnega branilca.

Veteran Gerard Piqué je v 36. minuti izkoristil predložek Jordija Albe z leve strani in s podstavljeno nogo matiral ukrajinsko obrambo. Piqué je dosegel sploh prvi gol Barcelone v letošnji Ligi prvakov, saj so v prvih dveh krogih izgubili brez doseženega zadetka.

Dolgočasen drugi del ob nenevarnih Kijevčanih

V drugem polčasu je bilo bolj malo gledljivega nogometa, za največ vznemirjenja je poskrbelo žongliranje Ansuja Fatija, ki je vstopil ob začetku drugega dela, a je s škarjicami pošteno zgrešil gostujoča vrata. Še največ želje in vsaj privlačnih potez je v zadnje četrt ure igre pokazal rezervist Sergio Agüero.

21-letni Švicar Noah Okafor (levo) je z
21-letni Švicar Noah Okafor (levo) je z "dvojčkom" golov v razmiku 13 minut prinesel Salzburgu zmago nad Wolfsburgom (3:1). Foto: AP

Dinamo Kijev, pri katerem je Benjamin Verbič v nasprotju z napovedmi obsedel na klopi, v 90 minutah sploh ni resno zagrozil. Razmerje poskusov strelov je bilo po koncu tekme na Camp Nouu 11:3 za Barcelono (ob polčasu 8:2 za blaugrano). Posledično Ukrajinci še čakajo na sploh prvi gol v skupinskem delu tekmovanja, v katerem so jih Katalonci potisnili na zadnje mesto skupine E.

Sané s prostega strela načel in potopil Benfico

Robert Lewandowski je član Bayerna od sezone 2017/2018 in je na vsega 194 tekmah dosegel kar 200 golov. V letošnji sezoni je 33-letni Poljak na 12 tekmah prispeval kar 16 golov in podajo. Foto: AP

Stoodstotni Bayern je gostoval pri Benfici in slavil s 4:0, čeprav je bilo še v 70. minuti 0:0. Bavarci, ki sploh še niso prejeli zadetka, so sicer do takrat že zatresli mrežo v prvem in drugem polčasu (zadela sta Robert Lewadowski z roko in Thomas Müller), obakrat je VAR zadetka izničil.

V 70. minuti je Leroy Sané z izjemnim prostim strelom vendarle popeljal Bayern do vodstva. Sledil je razpad Benficine obrambe, skozi katero so se začeli Nemci sprehajati po prosti volji. Premoč so potrdili še v 80. minuti z avtogolom Evertona, v 82., ko je zadel Robert Lewandowski, in v 85. z drugim golom Saneja. Lewandowski je dosegel jubilejni 200. gol v dresu Bayerna, za katerega je doslej odigral 194 tekem v vseh tekmovanjih.

Dvojček Okaforja za slavje rdečih bikov

Salzburg je v skupini G brez pomoči poškodovanega Benjamina Šeška proti Wolfsburgu hitro povedel, v tretji minuti je zadel Karim Adeyemi. Nemci so izid poravnali v 15. minuti z golom Lukasa Nmeche. V 65. in 78. minuti pa je dvakrat zadel Noah Okafor in Salzburžanom priigral zmago s 3:1. Rdeči biki iz Solnograškega so se utrdili v vodstvu skupine in so z eno nogo že v izločilnih bojih.

Zadetki za zmagi Barcelone in Salzburga v Ligi prvakov

Prvaki suvereno prek Švedov, Kuluševski junak Juventusa

Zenit je bil dolgo enakovreden Juventusu in imel celo več poskusov strelov (12:11), a so bili Italijani nevarnejši, na koncu pa je zadel švedski branilec Dejan Kuluševski. Foto: AP

V skupini H je branilec naslova Chelsea gostil Malmö in ga premagal s 4:0. Za prvega sta v prvem polčasu zadela Andreas Christensen v deveti in Jorginho v 21. minuti z bele pike. Le malce zatem je moral iz igre Romelu Lukaku zaradi poškodbe. Kai Havertz je v 48. minuti še povečal vodstvo Londončanov, Jorginho pa je v 57. minuti še enkrat zadel z bele pike. A cena zmage je bila visoka, saj sta se poškodovala že omenjeni Romelu Lukaku in Timo Werner.

Zenit je doma igral z do te tekme še stoodstotnim Juventusom in izgubil z 0:1. Edini gol na tekmi je v 86. minuti prispeval Dejan Kuluševski. Juventus je tako kot Bayern še stoodstoten in brez prejetega gola. Poln izkupiček po treh krogih imata sicer še Liverpool in Ajax.

Navijač Man Cityja v kritičnem stanju

Navijača Manchester Cityja so po tekmi Lige prvakov med Club Bruggeem in Cityjem hudo pretepli na avtocestni bencinski črpalki blizu mesta Drongen, nedaleč od Bruggea. Belgijskega državljana so morali zaradi poškodb odpeljati v bolnišnico. "Stanje 63-letnika je kritično, zdravniki se borijo za njegovo življenje," je sporočila policija, ki je v povezavi z incidentom aretirala pet ljudi.

3. KROG, skupina E:

BARCELONA - DINAMO KIJEV 1:0 (1:0)
Piqué 36.
Verbič je obsedel na klopi Dinama.

Barcelona: Ter Stegen; Mingueza (46./Coutinho), Pique, Lenglet, Jord Alba, Gavi (69./Sergio Roberto), Sergio Busquets, F. de Jong, Dest, L. de Jong (46./Fati), Depay (75./Aguero).

Dinamo Kijev: Buščan; Kedziora (78./Timčik), Zabarnji, Sirota, Mikolenko, Sidorčuk, Šaparenko, Cigankov (85./Karavajev), Bujalskij (85./Ramirez), De Pena (61./Vitinho), Supriaha (61./Garmaš).

Sodnik: Clement Turpin (Francija)

BENFICA - BAYERN 0:4 (0:0)
Sané 70., 85., Everton 80./ag, Lewandowski 82.

Benfica: Vlachodimos, Lucas Verissimo, Otamendi, Vertonghen, Weigl, Joao Mario (81./Taarabt), Andre Almeida (40./Diogo Goncalves), Grimaldo, Rafa (81./Pizzi), Jaremčuk (76./Everton), Darwin (81./Goncalo Ramos).

Bayern: Neuer, Pavard (66./Gnabry), Süle, Upamecano, Hernandez (86./O. Richards), Kimmich, Sabitzer (86./Tolisso), Müller (77./Stanišić), Sane, Coman (86./Musiala), Lewandowski.

MANCHESTER UNITED - ATALANTA 3:2 (0:2)
Rashford 53., Maguire 75., Ronaldo 81.; Pašalić 15., Demiral 29.
Iličić (Atalanta) je igral do 68. minute.

Manchester United: De Gea; Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka, Fred, McTominey (66./Pogba), Rashford (66./Cavani), Bruno Fernandes, Greenwood, Ronaldo.

Atalanta: Musso; De Roon, Demiral (46./Lovato), Palomino, Koopmelners, Freuler, Zappacosta, Meahle, Pašalić (68./Malinovski), Iličić (68./Mirančuk), Muriel (56./Zapata).

Sodnik: Szymon Marciniak (Poljska)

YOUNG BOYS - VILLARREAL 1:4 (0:2)
Elia 77.; Pino 6., Gerard Moreno 16., Moreno 88., Chukwueze 92.

MAN. UNITED     3  2 0 1  6:5  6 točk
VILLARREAL      3  1 1 1  7:5  4
ATALANTA        3  1 1 1  5:5  4
YOUNG BOYS      3  1 0 2  3:6  3

19-letni Nemec Karim-David Adeyemi je poskrbel za prvi gol srednega večera, saj je mrežo Wolfsburga načel že v 3. minuti tekme v Salzburgu. Foto: AP