Karim Benzema in soigralci se iz Kijeva vračajo s porazom. Foto: Reuters
Šahtar v mrzlem Kijevu porazil madridski Real

Šahtar je v 1. krogu 21. oktobra v Madridu zmagal s 3:2, tokrat pa je bil še enkrat boljši od kraljevega kluba in ga na lestvici skupine B ujel pri sedmih točkah.

V zadnjem krogu prihodnjo sredo se bo Real, ki ima sicer usodo še vedno v svojih nogah, doma pomeril z Borussio Mönchengladbach, Šahtar pa se bo v Milanu udaril z Interjem. Tudi črno-modri, za katere brani Samir Handanović, so se z zmago v Nemčiji s 3:2 obdržali v igri za preboj med najboljših 16. Zadetek Borussie za izenačenje v 83. minuti so po ogledu videoposnetka razveljavili, ker je Embolo v nedovoljenem položaju zastiral pogled slovenskemu vratarju.

13-kratni evropski prvak Real se je na olimpijskem stadionu v Kijevu v zaostanku znašel v 57. minuti, ko je luknjo v nezbrani obrambi Špancev izkoristil brazilski rezervist Dentinho (že sredi prvega polčasa je zamenjal poškodovanega rojaka Juniorja Moraesa) in matiral vratarja Thibauta Courtoisa.

Končni izid je v 82. minuti postavil izraelski napadalec Manor Solomon po protinapadu in samostojnem prodoru. Tudi on je na zelenico vstopil s klopi.

Morda bi se tekma zasukala v drugo smer, če bi Marco Asensio v 4. minuti iz bližine namesto vratnice zatresel mrežo. V strelih v okvir vrat je bilo 4:7, v kotih pa 2:11 za goste, ki so imeli 56 odstotkov časa žogo v svojih nogah.

Real, ki ni mogel računati na Sergia Ramosa in Marcela, je v skupinskem delu Lige prvakov do zdaj v isti sezoni dvakrat izgubil le proti moskovskemu CSKA-ju pred dvema letoma.

Madridčanom tudi v španskem prvenstvu ne gre po načrtih. V uvodnih desetih krogih so doživeli tri poraze, zadnjega v soboto doma proti Alavesu (1:2).

Pozdrav Jana Oblaka in Thomasa Müllerja. Foto: Reuters

Dan D za Oblaka v Salzburgu ...

Atletico z Janom Oblakom bo v skupini A prihodnji teden gostoval v Salzburgu in potrebuje točko za uvrstitev v osmino finala. Poraz bi pomenil slovo od Lige prvakov, saj so se avstrijski prvaki z zmago nad Lokomotivom Moskvo s 3:1 žimničarjem približali na dve točki zaostanka.

Proti Bayernu, ki je spočil večino nosilcev igre, so varovanci Diega Simeoneja povedli v 26. minuti, ko je po nizki podaji Marcosa Llorenteja z desne strani na bližnji vratnici zadel Joao Felix. V 86. minuti je z bele točke izenačil rezervist Thomas Müller, potem ko ga je v kazenskem prostoru nepravilno ustavil branilec Felipe. To je tretji zaporedni neodločeni izid Atletica.

"Jezni smo in razrvani po remiju zaradi 11-metrovke. Točka ima grenak priokus. Bayern je odlično moštvo, a naredili smo več kot dovolj za zmago," je po tekmi dejal Llorente.

Ob koncu srečanja so imeli gostitelji še dve priložnosti za zmago, toda ostalo je pri delitvi točk. Bayern je prekinil niz 15 zaporednih zmag v Ligi prvakov.

... za Iličića pa v Amsterdamu

Čez teden dni bo napeto tudi v Amsterdamu v skupini D, ko bo pri Ajaxu gostovala Atalanta. Ta ima točko več kot Nizozemci, ki so tokrat z 1:0 klonili v Liverpoolu. Mladi irski vratar Caoimhin Kelleher, ki je zamenjal poškodovanega Alissona Beckerja, je na Anfieldu v zadnjih minutah preprečil izenačenje veteranu Klaasu Janu Huntelaarju, ki je streljal z glavo.

Nogometaši iz Bergama (Josip Iličić je igral od 46. minute) so se doma z 1:1 razšli z Midtjyllandom in si, čeprav so pričakovali več, zagotovili pomembno točko v boju za napredovanje. Po vodstvu danskih prvakov, ki jim je drugi gol preprečila prečka, je zanjo v 79. minuti z glavo poskrbel branilec Cristian Romero.

V skupini C si je osmino finala poleg Manchester Cityja zagotovil še Porto, na njuni medsebojni tekmi na Portugalskem je bilo 0:0.

Skupina A:
LOKOMOTIV MOSKVA – SALZBURG 1:3 (0:2)
Mirančuk 79./11-m; Berisha 28., 41., Adeyemi 81.

ATLETICO MADRID – BAYERN 1:1 (1:0)
Joao Felix 26.; Müller 86./11-m

Atletico Madrid: Oblak, Trippier, Savić, Gimenez (68./Felipe), Hermoso, Koke, Saul Niguez, Llorente, Carrasco (87./Renan Lodi), Correa (80./Herrera), Joao Felix (87./Lemar).

Bayern: Nübel, Süle, Alaba, Hernandez, Sarr (62./Richards), Arrey-Mbi (61./Gnabry), Javi Martinez (62./Müller), Sane, Musiala (76./Stiller), Douglas Costa (86./Zirkzee), Choupo-Moting.

Dentinho 57., Solomon 82.

Šahtar Doneck: Trubin, Dodo, Vitao, Bondar, Matvijenko, Kovalenko (85./Patrick), Stepanenko, Taison (74./Solomon), Tete, Marlos (73./Maycon), Junior Moraes (25./Dentinho; 85./Fernando).

Real Madrid: Courtois, Mendy, Nacho, Varane, Vazquez, Kroos, Modrić, Ødegaard (77./Isco), Asensio, Rodrygo (77./Vinicius Junior), Benzema (77./Diaz).

Sodnik: Ovidiu Hategan (Romunija)

BORUSSIA (M) – INTER 2:3 (1:1)
Plea 45., 76.; Darmian 17., Lukaku 64., 73.

Borussia (M): Sommer, Lainer, Ginter, Jantschke (46./Zakaria), Wendt (78./Wendt), Kramer, Neuhaus, Lazaro, Stindl (70./Embolo), Thuram, Plea.

Inter: Handanović, Škriniar, de Vrij, Bastoni, Brozović, Darmian (60./Hakimi), Barella, Gagliardini, Young (88./Perišić), Lukaku, Martinez (71./Sanchez).

Sodnik: Danny Makkelie (Nizozemska)

BORUSSIA (M)       5  2 2 1 16:7  8
ŠAHTAR DONECK      5  2 1 2  5:12 7
REAL MADRID        5  2 1 2  9:9  7
INTER              5  1 2 2  7:9  5
Romelu Lukaku je dvakrat zadel v Mönchengladbachu, v letošnjem koledarskem letu pa je skupaj dosegel že 36 zadetkov. Foto: Reuters

Jones 58.

Liverpool: Kelleher, N. Williams, Matip, Fabinho, Robertson, Henderson, Jones, Wijnaldum, Salah (90./R. Williams), Jota (68./Firmino), Mane.

Ajax: Onana, Mazraoui (86./Huntelaar), Schuurs, Blind (86./Lisandro Martinez), Tagliafico, Klaassen, Alvarez (69./Labyad), Gravenberch, Antony, Tadić, Neres (81./Traore).

Sodnik: Tobias Stieler (Nemčija)

ATALANTA – MIDTJYLLAND 1:1 (0:1)
Romero 79.; Scholz 13.
Iličić (Atalanta) je igral od 46. minute.

LIVERPOOL *        5  4 0 1  9:2 12
ATALANTA           5  2 2 1  9:8  8
AJAX               5  2 1 2  7:6  7
MIDTJYLLAND        5  0 1 4  3:12 1
19-letni Curtis Jones je v 58. minuti po veliki napaki vratarja Andreja Onane odločil zmagovalca na tekmi Liverpool - Ajax (1:0). Foto: Reuters