Olimpijski podprvak Peter Kauzer s sedmim, Martin Srebotnik z 22. in svetovna prvakinja Eva Terčelj z 18. časom so bili med kajakaši edini, ki so napredovali že po prvi vožnji, popravni izpit pa so uspešno opravili Žan Jakše, Urška Kragelj in Ajda Novak.

V prvi vožnji je bil z drugim časom uspešen tudi kanuist Benjamin Savšek, kanuistka Alja Kozorog pa je cilj izpolnila v drugi vožnji, v kateri je dosegla deseti čas in se kot zadnja uvrstila naprej.

Novo razočaranje je doživel Luka Božič, za katerega sta bila v prvi vožnji usodna dva dotika, v drugi pa je bil na progi prepočasen in je za desetim mestom, ki bi še vodilo v polfinale, zaostal za več kot dve sekundi. Še počasnejši je bil Polenčič, Lei Novak pa je pot v polfinale preprečilo 12 kazenskih sekund.